Cena pšenice rod 2021

Gde je cena u padu?

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
To je uobicajeno za petak na matifu,posmatraj iz nedelje u nedelju cenu prosecnu

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Kod nas je juce trgovano za kraj nedelje sa naj vecom cenom 30.5-31 bez pdva. Problem je sto rast cene se jako sporo reflektuje na lokalne trgovce! Imaju vremena jer moze da uleti jos neki vagon po predjasnjoj ceni, cak su i nedelje u pitanju! Sto nikako nije slucaj kod obratne situacije! Tad munjevito pariraju cak i brze od ovih gore.
 
Kod nas je juce trgovano za kraj nedelje sa naj vecom cenom 30.5-31 bez pdva. Problem je sto rast cene se jako sporo reflektuje na lokalne trgovce! Imaju vremena jer moze da uleti jos neki vagon po predjasnjoj ceni, cak su i nedelje u pitanju! Sto nikako nije slucaj kod obratne situacije! Tad munjevito pariraju cak i brze od ovih gore.
Bas tako,dostruki arsini prilikom azuriranja cene,da se sto vise otkupi po nizim cenama.

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Kod nas još lokalni otkupljivači kasne uvek za cenama po Vojvodini za 7-14 dana.Ko je iz ovih krajeva to zna vrlo dobro.
 
Nije to naspram Vojvidine. I mi "kasnimo" stalno. Kojaje cena "ubacku", pa kao vi tako i mi kasnimo...
 
Obezbedio je robu i besplatan lager. Taj neko Ima ugovorenu kolicinu robe i datum do kada da je isporuci a uštedeo je sebi 1%+pdv mesecnog lagera jer je ne izvlači odmah. Vrlo je moguće da će tu robu od tebe izvući tek u januaru.
 
Treba coveku pa da se osigura na vreme,kocka se sto kaze Bojcetic..to ti je igra ko izdrzi i ne popusti pobednik je...
Ja sam dao jednu turu na 29 ostalo na 30din.ne kajem se resio sam bio da je udomimm i to je to,vise me ne zanima cena koja je..

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Prelistao sam ovu temu,par meseci unazad,govorilo se da se po 20-21 proda sto veca kolicina psenice,da cena nece skoro na vise,toliko o tome kolliko se zna sta ce biti unapred,ni ova sadasnja cena nije nista posebno,jer se vidi da ce proizvodna 2021/2022 biti mnogo skuplja,i to sve pod uslovom da azotnih djubriva bude dovoljno.

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh