Cena pšenice rod 2021

A zašto bi bilo bitno gde je završila ako si rešio da je prodaš po tih 20 dinara? Ako sam nezadovoljan trenutnom otkupnom cenom ja to odmah najavim svom otkupljivaču da je stavljam na lager da se on "slučajno" ne zabuni pa da mi je isplati odmah.
 
Ostaje do daljnjeg kod kuce u skladistu,zovu ali nista od dogovora

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
27 je nemoguce sem za neke ultra poboljsivace.
@Spajki Ko ti je od ponudjaca /kupaca uvek u top 3? ;)
@fendt515c
Za 400t moramo analizu uraditi i spram toga napraviti cenu. Mi pratimo cene na dnevnom nivou.
@zarkovmali
Trazi ponudu imas broj moj.

Inace to sa svetskih berzi se ne odrazi uvek kod nas. Kad je malo robe onda ponuda i potraznja odredjuje, a kad je puno robe onda cesto spekulacija dize/spusta cenu.
 
27 je nemoguce sem za neke ultra poboljsivace.
@Spajki Ko ti je od ponudjaca /kupaca uvek u top 3? ;)
@fendt515c
Za 400t moramo analizu uraditi i spram toga napraviti cenu. Mi pratimo cene na dnevnom nivou.
@zarkovmali
Trazi ponudu imas broj moj.

Inace to sa svetskih berzi se ne odrazi uvek kod nas. Kad je malo robe onda ponuda i potraznja odredjuje, a kad je puno robe onda cesto spekulacija dize/spusta cenu.
Probićemo mi led sa pšenicom, samo lagano.
 
Nisam skoro gledao, ako Matif ne laze cena psenice skace brze nego broj zarazenih koronom u Maleziji.. :D Ne bi me cudilo da psenica dobaci 30 din ove godine ali zato imam neki osecaj da ce sa kukurzom da nas zakopaju em je nikakav em ce nam svetsko trziste ubiti cenu..
 
Inace to sa svetskih berzi se ne odrazi uvek kod nas. Kad je malo robe onda ponuda i potraznja odredjuje, a kad je puno robe onda cesto spekulacija dize/spusta cenu.
U 50% slucajeva se uvek odrazi:
Kada tamo cene padaju i kod nas iste sekunde se spustaju cene, a kada tamo cena raste onda to kao sa nama "nema veze"...... (n)
 
27 je nemoguce sem za neke ultra poboljsivace.
@Spajki Ko ti je od ponudjaca /kupaca uvek u top 3? ;)
@fendt515c
Za 400t moramo analizu uraditi i spram toga napraviti cenu. Mi pratimo cene na dnevnom nivou.
@zarkovmali
Trazi ponudu imas broj moj.

Inace to sa svetskih berzi se ne odrazi uvek kod nas. Kad je malo robe onda ponuda i potraznja odredjuje, a kad je puno robe onda cesto spekulacija dize/spusta cenu.
Koliko je u postotku skocila ako nemozes napisati cijenu psenica nakon onog proboja na 273 278 eura na matifu (danas predvidjam nastavak rasta s obzirom da ameri rastu).
 
I ja imam neki predosećaj da će pšenica vrlo brzo doći do cene od 30 din. Samo što naši otkupljivači (pojedini ne) uvek sporije reaguju pa plaćaju manje. Nije problem da i oni zarade 1-2 din po kg ali 5, 6, 7 ili 8 je mnogo. Ali takva nam je situacija i u mnogome zavisimo od njih.
 
Nazad
Vrh