Cena pšenice rod 2020

Žitopromert – Mlinpek doo Stara Pazova vrši otkup markantilne pšenice rod 2020. godine na otkupnom mestu u Sremskoj Mitrovici u ulici Draginje Nikšić bb (bivši Mitsides point)


 
Ево ја малочас код локалног откупљивача, "Ћирић и син", обрачунао 'шеницу по 18 динара "са све", као коначну цену. Нема никаквог лаког петинга са аконтним ценама и слично - сад ти је 18 и то ти је то!
 
Од нас је почео, одавде потиче.

Знам да има оне воћњаке код вас, а је л' има и ту неки силос и откуп?

Па ово је ОК цена од 18 дин. Мало ли је?
Увек је мало, али очекивао сам да буде прошлогодишње цене у жетви, које су биле и ниже, па помислим: "'Ладно су могли и мању цену да дају...".
 
Poslednja izmena:
Kod nas cijena 30 maraka, za metar, tako se ovdje racuna. sto je isto kao i 18 din za kg. Plus pdv ko je u sistemu ili pausal od 5% ko ima. Malo majku mu...
 
Kad se pogleda koja je cena brasna i koliko preradjivacka industrija i trgovina profitiraju na psenici jasno se vidi preko cijih ledja ide socijalna politika ove barapske drzave.Po ceni finalnih proizvoda koje placa narod sa normalnim marzama lako se dodje do racunice da je cena psenice koju nam placaju bukvalno prepolovljena.Ali tu se pljacka ne zavrsava jer u konacnoj racunici smo zakinuti na ,hektolitru, vlazi, primesama i "svodjenju na jus" a onda sledi cena inputa u vidu cene semena djubriva goriva registracije masina odvodnjavanja svakojakih drzavnih nameta i smesnih subvencija.Ono sto je do drzave nista se ne izvrsava javasluk na sve strane a sto je do nas to se tera ko mak na konac i opet ne valja .Kad se to sve obracuna pravo je cudo da jos uvek postojimo sta nam sve rade i kako nas pljackaju.
 
U zavisnosti od prinosa.Meni je malo i 40 sa ostvarenim prinosom .
Tek je tu prica posebna.Trtljaju nam svakojaki strucnjaci o nekim postignutim i mogucim prinosima .To normalan covek kad slusa a iole se razume ili se bavio nekada paorsagom moze samo sa motkom preko ledja da ih dariva.Ono sto ja znam i sto zdrav razum govori je da je prinos od nekih 3 do 4 tone maksimalno po jutru il oko 6.5 tona na hektar i to u najboljoj godini .Mozes mu dati boga oca ali preko toga nece ici pa sve da se zemlja naopacke okrene i da bacis zlatno seme i djubris ga sa tonom djubriva i oprskas sa svetom vodicom.
 
Prinos je ono sto dobijes da naplatis kad se "odbiju svakojake stavke" i veruj mi da ne gresim.Slusam ljude kako divane imao sam pet tona po jutru al kad pogledas u artiju i sve odbitke ono manje od 4 tone za naplatu dakle to je prinos a ne ono sto si merio na vagi.
Znam da mi vlaga nije 18.5 (merio sam dan pre zetve kod njih i vlaga bila 12.8) zito bez ijedne travke seme prelepo al kad dodjes mecki na rupu imas sta da vidis vlaga 18.5 primese 3.5 hektolitar 72.9 svodjenje na Jus....od 11580 kg uzese 1753 kg.Sutradan odnesem uzorak tog istog zita iz prikolice koji sam sacuvao kazem da je to sa druge njive i gle cuda vlaga 12.3 hektolitar 81. primese 1.1 %.Eto vam slike i prilike koja je to banda samo da te namame i opeljese.
 
Poslednja izmena:
U zavisnosti od prinosa.Meni je malo i 40 sa ostvarenim prinosom .
E moj Kiraj kad ne valja ne valja! Meni je trebalo cena kukuruza da bude 533 din. 2017 god. kako bi ostvario isto toliko para kao neko kome je rodilo te god 6000 kg/kj. Ali na zalost cena se vrtela oko 16 din. Imao sam gubitak od skoro 300 e po kj.
 
Ima li neko konkretnu cenu za psenicu,da li je neko izasao sa cenom?

Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh