Cena pšenice rod 2020

22 din,Nikola kao da radi za AV ekipu.Sad je šansa za cenu,vidite da su se počeli razboljevati ovi što su bili da proslave izbornu pobedu(Đurić,Vulin,Gojkovićka).Sve nešto računam da će možda glavni respirator imati najače simptome virusa.Ako BOG da.:haha:Možda bude istine u njihovom sloganu za izbore.Možda su stvarno nešto naslutili. :ppozdrav:
 
Emigrant svi bi tako. Al dal ce dostici tu cenu, videcemo u 2021. Do tada tesko preko 20, sem ako konrad ne odradi svoje.
 
Namerno sam napisao tu cenu jer mislim da je to jedino ekonomski opravdana cena pšenice u ovoj godini mada mislim da će ponuđena cena u žetvi da se kreće od 18-19 din.Videćemo za koji dan.U svakom slučaju je neću prodati po toj ceni,lagerovaću je pa neka stoji i čeka cenu,ako ne dostigne ove možda dostigne sledeće godine a ako ne dostigne ni sledeće onde možda za dve godine.U svakom slučaju ne prodajem pšenicu ispod 20din.
 
Razumem ja tebe,ali....Pola ih je na paritetu,kreditima,dugovima,mora se naplacivati,ipak je to prvi novac,sto bi onda kupac dizao cenu,on razmislja kupi jeftino prodaj skupo.
I ja je prodajem pred Novu Godinu.
 
Ove god. imam Anampurnu moje seme prve reprodukcije i nesto manje od 2 kj Solehia sve to na istoj parceli od 9.5 kj
Setva 18. 10. sto nista ne znaci jer su sve kasnije nicale zbog nedostatka padavina.
Pitam da li i Solehio kad je zreo savije na dole i on klas jer nemam iskustva sa tom sortom a u mom slucaju deluje zreo ali nije savio klas vec je uspravan.
Levo Anampurna svetlije boje, desno Solehio.
ce5d98fb753668a956f8ef02bd991c46.jpg


Levo Solehio, desno Anampurna
81efc0c1b785cd453bace94b2cb3202f.jpg


Anampurna
3487ae71be0d826dc0e35890e6cc0a24.jpg


Solehio
f23c61edf364b81ce7b3505bdf45377d.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Krenuli danas solehio 3.5 kj ,vlaga 15%, hektolitar 81,2 prinos 11360kg, to mi je na nekoj losijoj zemlji ovaj ostali mozda za 7do 10 dana jos je zelen.
 
Malo pre zvao jedan skladištar.Nudi 18 rsd sa pdv, trenutna cena bez troškova lagera do juna sledeće godine.Laboratorija i ostalo se podrazumevaju.
 
Nazad
Vrh