Cena Pšenice rod 2018

Odlučio sam da sačekam još malo pa il' pukovnik il' pokojnik.Na berzi je 25+rsd.
 
kod mene na jugu srbije na lokalnoj prodavnici jedan od najvecih mlinova postavio oglas da placa 25 psenicu.ovo da mlinari postavljaju oglase po seoskim prodavnicama kod nas nije bilo nikad.stare psenice nema mnogo kod ljudi na lageru.nove ima mnogo malo nikle.jeste da je gore u vojvodini bolje nikla ali neverujem da ljudi imaju mnogo stare.cena u ukrajini i rusiji raste a u australiji ce biti desetkovana zbog suse.pocinjem da verujem i mislim da ima velike sanse da cena ide i dalje gore.pogodio sam da ce krompir otici sa cenom puno gore daj boze da pogodim i za psenicu.pravilo je da nema pravila kod nas ali da ima sanse ima...
 
Gleda malo na youtube-u snimke žetve u Australiji, ono je stvarno jadno kako pšenica izgleda. A u komentarima kaže da skidaju od 1 do 2,5 tone po hektaru, a imaju i neke farme koje nisu ni terali kombajne u njive... To bi trebalo da se odrazi na cenu...
 
Kod mog skladištara stanje na lageru je celih 40 vagona pšenice a to je ništa.
Gde su sad te kolicine koje su u zetvi licitirali da ima velike prelazne zalihe kod nas i svetu te bogat rod pa ajmo niska cena otkupa?????
Ko je to ko radi procenu i licitiranje zalihama?
U nasu korist? Bagra lopovska i prevarantska,neko treba da odgovara za to.
U zetvi 16 din sad 25 din.....sramota!!!!! A MALO SE NAS OVAJDILO O OVU CENU !!!!
 
Kod nas 20 + pdv, hoces neces. Na odvagama mi je svaka tura sa Hl 75-79 i proteinima preko 12 ... ali kod koga je roba njegova je, u ovoj situaciji nezalost je kod njih.
Inace mekinje nocas u mlinu poskupile, vreca sa 450 na 550 din. tj sa 15 na 18.33 dinara za kg.
 
Nazad
Vrh