Cena pšenice rod 2011.g.

Šta mislite koja će biti cena pšenice ove god.


  • Ukupno glasača
    156
nagradno pitanje je - kako se na hektolitru krade?
 
nisam mislio na to.
prvo nam izmere primese.
3-4-5%. i to nam odbiju.
a onda mere hektolitar zajedno s tim primesama.
naravno da hektolitar bude manji nego što zaista jeste.
umesto da ostrane sve primese i mere samo zrno.
 
Ma krade se i na vazi a ne na hektolitru.Ko ima dobar hektolitar trebala bi i cena povoljnija da se da.Ja sam predavao na jednom mestu pre jedno 4 godine gde su posle nedelju dana doplatili za hektolitar i jako sam se kajao sto sam im manje predao drugi su bili nekorektni drasticniji rezultati sto se tice odbijanja i merenja hektolitra i manja cena.Po meni je najbolje ko ima uslova da je skladisti neka je ne predaje
 
Nigde se hektolitar neće radiri ,a da se prvo izdvoje primese.
To Vam neće odraditi niti priznati ni jedna ustanova niti inspekcija.
Uzorak se meša,sipa na ravnu podlogu da debljina bude 2-3cm pa se iz te mase uzima uzorak za vlagu+za primese i za hektolitar.Tako dobijeni rezultati su tačni.
 
Vidim svi skidaju psenicu sa njiva ali niko ne govori o ceni,jel moguce da niko nije nigde izasao ni sa kako kazu,, pocetnom,, cenom
 
Nigde se hektolitar neće radiri ,a da se prvo izdvoje primese.
To Vam neće odraditi niti priznati ni jedna ustanova niti inspekcija.
Uzorak se meša,sipa na ravnu podlogu da debljina bude 2-3cm pa se iz te mase uzima uzorak za vlagu+za primese i za hektolitar.Tako dobijeni rezultati su tačni.
to sto niko nece priznati ili uraditi kako treba, ne znaci da rade ispravno a jos manje znaci da su rezultati tacni.
jesu mi izmerene i skinute primese?
a sad merimo hektolitar?
odstrani te primese koje si mi i onako odbio - pa meri.
 
a zamislite tek samo kada pocnu da placaju kvalitet. isto ce biti kao i sa secernom repom, gde kradu na sadrzaju secera.
 
to sto niko nece priznati ili uraditi kako treba, ne znaci da rade ispravno a jos manje znaci da su rezultati tacni.
jesu mi izmerene i skinute primese?
a sad merimo hektolitar?
odstrani te primese koje si mi i onako odbio - pa meri.

Ovakvim nastupom bi trebao svako da ide kada dođe na uzorkovanje! Ali to se ne dešava, i ONI to koriste, još ako je otkupljivač jedini u okolini ::lose::. A ako ima još neki otkupljivač, lepo okreneš i ideš dalje!::traktor::
Ja sam ovo uradio pre neku godinu, istina ne na pšenici ali na kukuruzu, ali poenta je ista!
 
Danas čuo ( još nisam proverio ) mlin Popović (takozvani SOTONA) kod nas na silosu plaća pšenicu 20 din
Navodno jako malo ljudi mu predaju pšenicu ( čuo priču, donose ljudi uzorke da mere vlagu a niko ne predaje žito )
 
Tarana verujem da si ti zbog nečega ogorčen ali nemoj to prema meni pokazivati.
Ja sam 10 godina radio kao laborant i znam kako se rade uzorci.Radio sam sa Jugoinspektom,SGS-om i za još neke.Svi rade uzorke kako sam napisao ,a u krajnjem slučaju uvek postoji državna inspekcija kojoj se može obratiti.
Ako bi bilo tako da se vade primese pa onda radi hektolitar ja bih tražio da mi vade primese pa rade vlagu.Sigurno bi bila manja.
Što se bonifikacije hektolitra tiče to se po pravilu radi na sledeći način:Računa se razlika od JUS-a 76 do maximalno 80.Za svaki 1% procenat hektolitra veći od 76 se dobija 0,5% na kvalitetu.Kod nas neki otkupljivači rade tu bonifikaciju ,a neki ne.
 
grešiš druže.uopšte nisam ogorčen a najmanje krivim tebe.
jednostavno kažem da nam primese odbijaju po 2 osnova.
 
Danas ,dok sam čekao da predam račune u trezoru ,sam se naslušao svega i svačega vezanog za otkup pšenice.
Stvarno se svašta radi današnjem seljaku.Svaka šuša radi kako hoće ,a samo za svoju dobit i po štetu seljaka.Svako otkupno mesto ima svoju politiku i gledanje stvari.
 
Nazad
Vrh