Cena pšenice rod 2011.g.

Šta mislite koja će biti cena pšenice ove god.


  • Ukupno glasača
    156
rusija je posejala 10% više prolećne nego prošle godine.
usput, dižu zabranu izvoza od 1.07.
veliko je pitanje koliko i da li će imati šta da izvezu, ali je cena u svetu na ovu vest reagovala sa 7% pada.
komplikovana situacija kao i uvek.
 
Kod nas je bio organizovan neki sastanak vezan za poljoprivredu pre nekih 5 dana, ja nisam stigao da odem.
Ali komsija sto je bio mi je rekao.
Da su vec rekli i izasli sa nekom cenom da ce psenica u otkupu biti negde izmedju 15-19din, kao jos ce se videti tacna cena.
Mada gledajuci sa moje strane, psenice bas i nema nesto puno, tako da ce se sve jos videti...:)
 
moju pšenicu neće videti do januara-februara naredne godine. to je sasvim sigurno.
 
I ja sam tako odlucio.
Verovatno cemo napraviti neka 4 manja silosa do zetve i tu cemo ostaviti da odlezi malo i saceka bolje dane :)
 
Na zalost, cena psenice je na svetskim berzama pre neki dan bila manja od kukuruza. A koliko vidim i kod nas ce uskoro.
 
pa logicno da pada cena,svi cekaju zetvu.
Sad ce svi pokusati da sto vise obore cenu psenice kad pocne zetva.
Moju nece videti bar do septembra.:sjasi:
 
Ali, bas se trude, eno oborili i cene brasna. To je valjda dokaz. Pa do septembra ce i moci da se zezaju, jer ce dotle i imati ono sto ce dobiti po osnovu pariteta. Posle toga ce im trebati neka manipulacija tipa, da izvezu svoju, pa da uvezu sami sebi po nizoj ceni. Moju nece videti sve dok se ne izjednaci sa cenom u svetu. A ako se nekom protestuje zbog niske cene, spreman sam da se pridruzim.
 
http://www.poljopartner.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=7066&Itemid=81


U Srbiji je deo žitnih polja zahvatio fuzarium (bolest koja eliminiše zrno za svaku preradu), ali se tačan obim ne zna. Prošle godine i pored prisutne ove bolesti nijedan kilogram pšenice nije izostavljen iz upotrebe, što je bio veliki zdravstveni incident. Naime, ovako obolelo zrno sa toksinima može poslužiti samo kao energetsko gorivo ili za tehnički alkohol.

Ceo region nije siguran u prosečne desetogodišnje prinose. Među prvima su reagovali ratari u Hrvatskoj koji su prvu ponudu ovogodišnjeg roda pšenice ponudili za 31 dinar po kilogramu.

Bice ovo zanimljivo leto i jesen!!
 
za 19+pdv se bas ne otimaju na produktnoj.
stoji ponuda vec par dana ali nema trgovine.
 
Zna li se cena psenice onako uopsteno.Kod nas hoce od nedelje da je otkupljuju po 17 dinara
 
prekljuce (24.06.2011) me zove firma sa kojom saradjujem, od njih nabavljam nesto semena i uglavnom svu hemiju.

Ne nude skladiste, MOLE da im predam zito na lager, uslovi sledeci:

Skladistenje do 01.06.2012 BESPLATNO, prodaja kad ja to hocu po ceni koja vazi taj dan na berzi (odbitak 0.5% svega), salju mi kamion za utovar na njivu. E sad, logika je ova: Imamo silose i da ne ostanu prazni, izlazimo u susret. Kad oni nude takve uslove i boje se da im silosi ne ostanu prazni i zovu po kucama, mislim da ce psenica ove godine vredeti kao suvo zlato i da je nema bas puno!

Na Titelskom Bregu, kad je svuda pozutela psenica vidim jednu interesantnu stvar: Gde god pogledas, sve se zeleni, nigde parcele pod psenicom, a stocari se ubise da nadju slamu da preguraju godinu. Ne pitaju jel jecmena, tritikal ili zito, uzimaju sve!
 
prekljuce (24.06.2011) me zove firma sa kojom saradjujem, od njih nabavljam nesto semena i uglavnom svu hemiju.

Ne nude skladiste, MOLE da im predam zito na lager, uslovi sledeci:

Skladistenje do 01.06.2012 BESPLATNO, prodaja kad ja to hocu po ceni koja vazi taj dan na berzi (odbitak 0.5% svega), salju mi kamion za utovar na njivu. E sad, logika je ova: Imamo silose i da ne ostanu prazni, izlazimo u susret. Kad oni nude takve uslove i boje se da im silosi ne ostanu prazni i zovu po kucama, mislim da ce psenica ove godine vredeti kao suvo zlato i da je nema bas puno!

Na Titelskom Bregu, kad je svuda pozutela psenica vidim jednu interesantnu stvar: Gde god pogledas, sve se zeleni, nigde parcele pod psenicom, a stocari se ubise da nadju slamu da preguraju godinu. Ne pitaju jel jecmena, tritikal ili zito, uzimaju sve!
Sorin jedno veliko pitanje neznam koja je to firma u pitanju i šta rade ali iz LIČNOG iskustva za ovakve uslove mora da postoji nešto što je sumljivo od početka sve ti daju a njima samo 0,5 % pa ko danas radi za toliko, pa košta i lager i prevoz ja lično nebih davao bez garancija koje su sigurne a pitanje je i tada šta i kako ? , ja sam svoj kukuruz tako dao na sličnim uslovima i sada jeb.m ježa da naplatim komitent mi je malo blokiran od 700 000 eura a kada ću ja doći na red nezna se tako moj savet ako imaš gde da lageruješ kod sebe nedaj je nikome jedan veliki PRIJATELJSKI savet.
 
Nazad
Vrh