Cena pšenice rod 2011.g.

Šta mislite koja će biti cena pšenice ove god.


  • Ukupno glasača
    156
Тражи да пшеницу продаш другоме. Обзиром да је нема, пријавиш га МУП-у за кривично дело преваре па га они гоне по службеној дужности. Ако је у блокади, не вреди ти много да га тужиш, јер не можеш наплатити. Да ли је заиста у блокади провери тако што ћеш на фоуму одељак ПОЉОПРИВРЕДА наћи тему коју сам ја поставио - како проверити да ли је неко у блокади !!
 
Proverio sam jutros i blokada je oko 331 milion dinara.
Misliš da bi trebao da tražim da mi izda vlasnički list da imam robu kod njega i onda sa tim da odem u policiju?Ja imam sve naloge predaje ali niko od nas do sada nije dobijao i vlasnički list.
 
Diklofen:
Zbog takvih dešavanja sa silosima ja sam žito skladištio kod kuće. U mom kraju postoji samo jedan silos, proteklih godina je radio bez problema. Ali, od januara ove godine došlo je do problema, i to velikog! Gazdarica silosa je nestala. U sklopu silosa je i mlin, tako da većina poljoprivrednika skladišti robu u silos (sve su to male količine maksimalno do 5 tona) pa u toku godine uzima brašno i mekinje. E, kad je gazdarica otišla (navodno na odmor od nekoliko meseci...) niko nije mogao da podigne ni pšenicu, ni brašno, ni mekinje, a da ne govorimo o prodaji žita. Moj komšija ima kod njih dva vagona i nikako ne može da naplati. U žetvi su samo primali na lager, ali retki su ljudi koji su im opet dali žito.
 
Да би отишао у полицију мораш да има разлог. Ако је он у блокади то није њихов проблем, али не испуњава уговор, то је нешто друго. Зато мораш прво да тражиш да ти плати или да преда другом твоју пшеницу, па тек ако то не у ради да поступиш по као што рекох.
 
Тражи да пшеницу продаш другоме. Обзиром да је нема, пријавиш га МУП-у за кривично дело преваре па га они гоне по службеној дужности. Ако је у блокади, не вреди ти много да га тужиш, јер не можеш наплатити. Да ли је заиста у блокади провери тако што ћеш на фоуму одељак ПОЉОПРИВРЕДА наћи тему коју сам ја поставио - како проверити да ли је неко у блокади !!
Gde je link ,ne mogu naći temu, pretraživač izbacuje da nema podataka.
 
Ove pojava sto se desila Diklofenu nije retkost. Na zalost mi smo banana drzava u kojoj je najbolje biti prevarant i manipulator, a ne posten i dostojanstven.
 
Зато треба проверавати фирме са којима послујемо. И још нешто - ма колико мало ја имао робе увек је предајем на два - три места. Ако неко од њих глајзне барем ћу имати за хлеб и струју.
 
@ivanm
Tako i treba raditi. Jos bolje je prodati sa njive, bez obzira na cenu, jer nema rizika sto se tice naplate. Jedna godina da te strefi ovako nesto, treba 2-3 godine da se oporavis, a treba ziveti to vreme.
 
Čovek je jednostavno prodao sve što je imao fizički u silosu i uzeo keš pare.Sad svi dužnici pustili za naplatu i ode u blokadu "samo" 331 milion dinara.
 
331 milion je duzan firmama + sigurno jos toliko poljoprivrednim proizvodjacima. Sve u svemu sad je verovatno na Karibima i bole ga levo uvo za sve...
 
Ma tu je bre on.Još šeta kao paun po firmi i selu sa onim svojim majmunima koji ga čuvaju.Iću u ponedeljak kod njega pa ću videti nude li oni neka rešenja.Firmu je trebao da otkupi Agroglobe ali je odustao, a pojavio se Vait iz NS i Agrotrading.Šta će od toga biti videćemo.Nećemo više o tome jer odosmo u off.
 
Cist lopovluk,i drzava mu ne moze nista...:udri::udri:

Сале, држава му може мнооооооооого тога, али као што рече Диклофен - неће!

Нпр. Зашто дозвољавају да промет могу да обављају ДОО (друштво са ограниченом одговрношћу), када она одговарају за пословање до оснивачког капитала који по закону, ако се не варам не мора бити већ од 50.000дин ?!?!?
Боље за ово да отворимо нову тему.
 
Nazad
Vrh