Cena pšenice 2026

Meni se sve više čini da su ovo posledice kasnog mraza. Ovde je baš u cvetanju bilo nekoliko naleta mraza.
Suša da je u pitanju, gornji deo vlata bi bio odbačen, i belio bi se bez zrna, kao sto je bio slučaj 2019.god, dok sad nije takav slučaj.
 
А како није мраз на узглавницима и дољама а на бреговима јесте?
 
Ovako izgleda ostecenje od mraza u klasanju:
image-22.png
 
Jednostavno ne treba prodavati pa bi još kako digli cenu... ali ko će se složiti kad svi jedva čekaju novac od pšenice. E tu nas trgovci drže u šaci.
 
Nikakvo iznenadjenje. Znaju da cemo je opet sejati i na jesen pa sto bi nam dali vise od toga. I 15 da bude opet bi je sejali svi.
 
Nazad
Vrh