Cena malih prasića na tržištu

Pa tako sam i ja razumeo, prase do 27kg je 410 i platis ga 11000
kad bi preslo kilazu i kupovao ga po 150 , mogao bi da kupis nazime od 68kg sa te iste farme za 11000

ako gresim ,neka me slobdno neko ispravi
 
Ne placa celu kilazu po 150 nego samo ono sto prelazi 27 kg recimo ima 30 kg 27x410 i 3 kgx150

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
I jos mi nije jasna ova stvar , prase od 27kg po 410rsd sa te farme kosta 11000rsd a nazime sa te iste farme od 68kg po 150rsd isto kosta 11000rsd?
Kakva su to muljanja i pranje novaca mila majko.

Otkud ti to da su nazimnice kod njih 11.000din kao i prase??Nisi dobro upucne, nazimnice su 400e+pdv.

Sto se tice kilaze i prodaja sa tih farma, prasad se rezervisu par meseci unapred i placa se tog dana kad se rezervisu do 27kg i ako ti oni prodju prosek pa budu 28kg placa se taj 1kg vise po ceni od 150din, u slucaju da imas prosek 23kg oni ti vracaju visak novca ili za tu razliku dopunis jos.Sve je to politika farme i sve zavisi i od farme, proslu turu kad sam uzimao prosli su 26.7kG PROSEK i oni mi umanili celokupnu cenu za 10din- po kili tipa nije bila cena 340+pdv kao po dogovoru nego 330+pdv.
 
Nije ta farma na koju ti mislis da je vodi covek iz vase sela :) Deltina farma je u pitanju.
Uzeo sam ja prosle godine i od njega, dobra mu je roba.Za 120dana tova izasli sa prosekom 138kg.Kad sam izmerio jednog medju najvecima je imao 152kg.usli su sa ravno 25kg prosek.
Sledecu turu ako da Bog opet cu kod njega uzeti.
 
Ja mu radim zemlju pa bio kod mene i pitam ga da li ima matematike,kaže ima i to dobre, Kaže bar da je znao ranije da tovi u tom sistemu o kome sad pričaš dobro bi bilo.Ja sam samo ćutao i nisam komentarisao.
Ranije sam i ja tovio ne puno pomalo po 4-5 krmača ,na osnovu tog iskustva nisam hteo da komentarišem ono što mi pričao ali i je bilo prosto nverovatno.Sada kad pogledam sve aspekte koje možeš ostvariti u takvom tovu ima smisla.
 
Sa krmacama je dosta petljance, a ovo tov je extra, lekove ides sve kroz vodu ili hranu.I za gliste imam medikator taj sve ide kroz vodu ne treba kao pre 10god da ides da bockas sve redom.

A sto se tice matematike to sto je sada dobro sa svinjama ne znaci da ce i za par meseci biti dobro, sve je ovo igra.Prosle godine su bikovi otisli i 2.6e a telad opet skupa platili ljudi i 700e za jedno tele i sad kad su stigli za prodaju nisu imali kome da prodaju niko nije hteo a cena jedva 1,9e.Vrlo moguce tako i sa svinjama.Ali jbg ako ne igras nemas sta ni da ocekujes :)
 
Maxa, са којим ивермектином конктретно идете кроз медикаторе(дозаторе) кроз воду?

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Sa Vetmedik-ov invermektin to je bilo prosle godine.Ali sad probacu nesto drugo, ovih dana idem da porucim lekove pa cu videti sta moguu da mi nabave.
 
Баш водени прашак? Како се раствара у води. Имали смо га и био је проблем кад се раствори у води после одређеног времена почне да се таложи. Сад користимо суботички ивермектин кроз храну. Иначе мислим да је боље боцкање прасади на залучењу и са 3-4 месеца старости пустити ивермектин кроз храну/воду. Тако да буду покривени до утовара.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Meni se najvise svidja kad se ide kroz hranu.Dam im jednom pa onda ponavaljam nakon 7dana jos jednom i gotovo.A bockanje prasadi toliko stotine komada to mi se ne isplati.

Ja koristim Tiamulin CTC suboticki taj kroz hranu im dajem kao preventivu kad ulaze u tov 7-10dana to im dajem i dobar je.
Dajem im i ovu terapiju :Tiamulin,Amoksiciklin i Kolistin sve zajedno 7 dana i to je to od lekova ceo tov.

Sad sam isao samo Tiamulin kroz hranu, pa sam zavrio sa njim i idem samo PAtentovu Herbu 1kg/t hrane.
 
Kod mene u selu 240 do 260rsd. Skoro nije bilo ovako da prasad drze cenu u februaru.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Maxa, ако је хемутин слабо деловао требали сте пробати аивлосин. Покрива плућа и крвави пролив. За превенцију било шта на биљној бази само да је проверено/фирмирано. Тако већ дуги низ година радимо на фарми, већ сам писао да нисам баш дуго видео крвави пролив. И можете хербу убацивати у гровер.
Што се тиче боцкања ивермектина у мом крају сви то раде из разлога што ако једном некога превариш макар и за једно прасе избегаваће те. Исто важи и за штројење ако нису прасад уштројена цена мања или нема трговине.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
To je samo preventiva.To svi preporucuju cim se prasad ubace u tovu zbog stresa i pomeranje lokacije treba se ubaciti neki antibiotik.Nismo imali problema za sada sa pljucasima ili krvavim, sve sto uradimo idemo preventiva samo.
 
Превентивно делује против настанка пролива узрокованим стресом или појавом неке болести. Добра ствар је што је биљног порекла и нема каренце, али се мора кренути са њом пре појаве проблема. Не користи се за лечење само превенција.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nazad
Vrh