Cena malih prasića na tržištu

Ti imas bolje rezultate od Danaca

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Koja je kilaza tih prasica sa farme

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Што се тиче резултата обезбедите избалансирану храну и имаћете врхунске резултате као данци. Житарице без кукуруза, клица пшенице и јечма, рибље брашно, сојин изолат, квалитетно млеко у праху и премикс.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Наравно да има зараде, нема одпадања и раслојавања прасади. Мање дана је потребно да би постигли одређену тежину и уједначени за продају. Могао би сигурно јефтиније да прођем са ценом по прасету али нећу да их држим 70+ дана. Овако 58-62 дана старости и путују.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ja pricam o zaradi na tovljenicima od tih prasica od preko 410 din kg

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
To kao onaj sto otkrio toplu vodu pa drzi debeljake na viskoj stelji. Kaze ima racun da kupi prase 25kg iz uvoza, zasticeno i drzi za tov 12 000rsd. Prase, 25kg, 12000.... Naopako.
 
Већ смо писали на ту тему. Није ова цене године. И не продајете свиње само једном годишње него целе године.
Јутрос сам добио информацију само у бачком округу је уништено 10000 крмача. Товљенике предвиђају да ће бити цена око 200 динара на пролеће.
Тако да оне назимице што су стигле преко субвенције су кап у мору.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ima zarade, tako sam pre i ja mislio kao ti.Sa dobrom robom mogu izbaciti i 3 turnusa godinje, a sa losom robom iz otkupa jedva 2 ture.Ja da se javim sada jednoj klanici da tipa imam 100kom svinja iz otkupa ja cu dobiti maximalnu cenu od 155din, a drugi covek da se javi da ima 100kom farmske robe i jos klanica ga pita sa koje farme(holo,delta,esentiko ili pig farma) oni mu placaju najmanje 165 pa cak i 170din plus pdv.

Pre kad sam drzao otkup uvek sam bio u kontakt sa tovljacima koji su uzeli robu sa farme, desavalo se da prodamo isti dan svinje njemu plate 165+pdv a meni jedva 155sa pdv ista klanica, i jos on ih drzao mesec dana manje a ja mesec dana vise od njega.
 
MAXA kako se finansiski uklapas ima li tu zarade sobzirom da je ulaz oko 9000 po kom. ako samdobro sracuno pocecu da verujem sinu da solidno peolazi ida tu ima i neke zarade. Ma da on kupuje male i placa do 3000 kom zadnju turu tovljenika jedao po160 kg pre petnaestak dana.
 
MAXA kako se finansiski uklapas ima li tu zarade sobzirom da je ulaz oko 9000 po kom. ako samdobro sracuno pocecu da verujem sinu da solidno peolazi ida tu ima i neke zarade. Ma da on kupuje male i placa do 3000 kom zadnju turu tovljenika jedao po160 kg pre petnaestak dana.
kome je prodavao on svinje?Eno drugar je prodavao pre 20dana po 165+pdv=181.5din pare za 24sata ili 48sati sve zavisi kad se fakturise.

Ima zarade lepe, prosle godine je bilo jako lepe zarade, ali ne znaci da ce i ove biti.
 
Ovo što priča Maxa je tako koliko god to nama čudno zvučalo.To prase sa Delte i oatalih farmi oni utove za 90-100 dana i prirast im je oko 2,5kg za kilu mesa.Njihova računica je vrlo jasna,nemaju toliko bilesti,imaju veliki broj komada,brži tov,manja zarada.Zbog broja komada oni dobiju i dosta subvencija od države.Ja znam jednog koji isporuči godišnje 10000 svinja,puta 1000din,vidi se računica.
 
kome je prodavao on svinje?Eno drugar je prodavao pre 20dana po 165+pdv=181.5din pare za 24sata ili 48sati sve zavisi kad se fakturise.

Ima zarade lepe, prosle godine je bilo jako lepe zarade, ali ne znaci da ce i ove biti.
Neznam ljude jer ja sam preko a on u Srbiju ali uvek daje ko dobro i sigurno placa ,to mi i on kaze da ima lepe zarade ,ja svemislio da me laze jel ga stalno dosadjujem da prekine sa ratarstvo i stocarstvo i da dodje kod mene u inos.
 
Ima zarade, tako sam pre i ja mislio kao ti.Sa dobrom robom mogu izbaciti i 3 turnusa godinje, a sa losom robom iz otkupa jedva 2 ture.Ja da se javim sada jednoj klanici da tipa imam 100kom svinja iz otkupa ja cu dobiti maximalnu cenu od 155din, a drugi covek da se javi da ima 100kom farmske robe i jos klanica ga pita sa koje farme(holo,delta,esentiko ili pig farma) oni mu placaju najmanje 165 pa cak i 170din plus pdv.

Pre kad sam drzao otkup uvek sam bio u kontakt sa tovljacima koji su uzeli robu sa farme, desavalo se da prodamo isti dan svinje njemu plate 165+pdv a meni jedva 155sa pdv ista klanica, i jos on ih drzao mesec dana manje a ja mesec dana vise od njega.

Ok,i da dobije tu cenu od 15-20din vise za farmske svinje ,dobije po tovljeniku vise 2500rsd a u startu je dao za prase 5000rsd vise? Opet ja tu ne vidim neki racun.A sto se tice prirasta i konverzije hrane,mnogo vise zavisi od kvaliteta same hrane nego kvaliteta i sorte svinja.Jedino sto dobijes je spremnu i zdravu prasad za dalji tov ali opet mislim da to mozes dobiti o nekog privatnika koji drzi koju krmacu vise za daleko daleko manje para.

I jos mi nije jasna ova stvar , prase od 27kg po 410rsd sa te farme kosta 11000rsd a nazime sa te iste farme od 68kg po 150rsd isto kosta 11000rsd?
Kakva su to muljanja i pranje novaca mila majko.
 
Slazem se u potpunosti I mislim da je tu u pitanju neki prestiz a ovo oko cene ja sam razumeo da se samo ta kilaza koja prelazi 27 kg placa po 150 din a 27 se placa puna cena

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh