Cena malih prasića na tržištu

Kod Hola su nazimice F1 50,000din,najskuplje F1 sto se prodaje trenutno ako sam dobro upucen,ali je genetika vrhunska i tu prasad svi traze.Poznanik olako dobija za tu prasad 320 din upravo.
 
Kod Hola su nazimice F1 50,000din,najskuplje F1 sto se prodaje trenutno ako sam dobro upucen,ali je genetika vrhunska i tu prasad svi traze.Poznanik olako dobija za tu prasad 320 din upravo.
Ako bi bio u pdv sistem uzeo bi 320+10%=352rsd.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nisam hteo prvi od clanova da iznosim lose vesti.

Kod nas ista situacija kao kod kolege Kostovica i todorika2.
Ne samo da je cena losa - vec prodaja stala nikome odjednom prase netreba.
 
Ništa čudno, sve stalo, nema svadvi, rođendana, krštenja, vašara, restorana, pečenjara ali no, proće i to.
 
Нисам стручан, али бих рекао да тамо слабо узимају прасад за тов. Зато је цена.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nisam hteo prvi od clanova da iznosim lose vesti.

Kod nas ista situacija kao kod kolege Kostovica i todorika2.
Ne samo da je cena losa - vec prodaja stala nikome odjednom prase netreba.
Zato ovde nikako ne pada cena, cak je sve rezervisano skoro do kraj augusta/septembra.

Za par dana stize poznatom tovljacu iz Zasavice po 420+pdv.

Toliko samo o prici da ce cena prasadi pasti, nema sanse jer nema dovoljno prasadi za tov.
 
Poslednja izmena:
Makso izvesno je da ce se pojaviti jedna interesna grupa koja ce biti u problemu sa prodajom prasadi.Moje misljenje je da ce ljudi koji su gurali pecenjarama po 10,20,40 komada ostati bez dela trzita jer su pecenjare zatvorene,kao i zabrana za raznorazna slavlja,i okupljana.Znaci,potrosnje robe nece biti,jer nema potraznje.E tu mogu da profitiraju mali tovljaci jer ce se pojaviti,da ne kazem visak robe ali sigurno vise nego sto je to bio slucaj pre zabrane.To naravno nema veze sa onima koji tove vise stotina komada jer oni jednostavno i nisu kupci takve robe,vec se uzima,veliki broj grla i roba koja je extra kvaliteta i genetike,bar je tako slucaj sa onim ljudima koje ja poznajem da kupuju.
Vreme ce pokazati.
 
Poslednja izmena:
Кнеле, није немогућ тај сценарио да неко купи 20-30-40 прасади и тови. Па и да их је продају него тове. Ломим се и сам да ли да оставим једно легло у тов или не. Знам да је роба врхунска.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Mislim da neko tačnu prognozu nema, jer će to diktirati razni uslovi koji će se tek pojaviti. pečenjare su zatvorene a nema ni veselja ni žalosti, a suhomesnatih proizvoda od jeseni još traje, ali došlo je mnogo ljudi iz inostranstva koji se zasada mahom kriju ali jednog dana će se pojaviti, da li kao potrošači ili možda tovljači ako se uskoro ne vraćaju zbog posla. Činjenica je da u nekim našim krajevima nemožeš da nađeš prase za individualni tov, jer nema prekupaca i švercera iz krajeva gde ima prasadi. Glavu gore... mislim da će kao i uvek nešto proraditi. Bilo je često uzaludno raditi sa svinjama ali situacija se menjala uvek na bolje.
 
Nazad
Vrh