Cena malih prasića na tržištu

jes jes, juce me zove zena jedna,
-"pa znate da budu muski pocisceni, da ne predju 25 kilograma'',
- a ja "moze bre, 220 i to je to, ja vama pred kucu",
- ma mnogo je to, u Kraljevu su 160,
-ja rek'o ma gospodjo u Horgosu su 120 dinara, i spustim slusalicu...
Zove posle pola sata, oce prasad,
- a ja tad, prodato , nema vise !


Francuz druže nemoj da nam obaraš cenu! Horgoš i okolina 160-180 din kg!
 
Tako je ... ni je nemam nameru da dajem ispod 180... samo da podsetim da su pre 2 godine bili oko 240-250 ... tada sam ja dao moje prosek je bio 13 kg po 240... a tada je gorivo bilo ihahaj jeftinije u odnosu na danasnje i sve je bilo jeftinije
 
danas na pijaci (obrez cena bila 180din tezi oko 30kg laksi isli i skuplje) inace prekupci po kucama daju do 170 din vacare.
 
"nikola kv' kod nas varvarin i okolina retko ko i daje na pijaci po komadu vec ti isti nakupci kupuju cela legla isto na pijaci ako im ne odgovara cena idu po kucama i nude nizu cenu kao losa prodaja bila nije bilo kupaca razumem da nize 5 do 10 din ali ono sto vredi 200 daje ti 180 dajem primer mislim da smo se razumeli?
 
Milose bolje je dati kuci i 20 din manje nego ga terati na pijac.Dok ga oteras kalira 1-1.5kg,pa pijacarina,pa gorivo,pa izgubljeni zivci,i nikad neprodas sve nego vratis poneko kuci.I sta si zaradio?Ovako bolje kuci sve i mirna Backa.
 
abe mn. jevtino je cena kod vas.u makedonija cena je svake godine prosek oko 150-180denara.to je oko 2,5-3 evra kg.do oko 25-30 kg.prosle godine sam prodao 10 prasadi prosek kilaza od 20-35 kg.izaslo mi prasad prosek oko 70 evra.to je bilo oktomvri mesec stari tacno 60 dana.imacu sad opet za mesec dana za prodaju pa pisacu kako ce bude.pozz
 
abe mn. jevtino je cena kod vas.u makedonija cena je svake godine prosek oko 150-180denara.to je oko 2,5-3 evra kg.do oko 25-30 kg.prosle godine sam prodao 10 prasadi prosek kilaza od 20-35 kg.izaslo mi prasad prosek oko 70 evra.to je bilo oktomvri mesec stari tacno 60 dana.imacu sad opet za mesec dana za prodaju pa pisacu kako ce bude.pozz
milanco_mk , nije mi jasno onda kako je cena tovljenika kod vas manja nego kod nas ??
Klanica Nedeljkocic iz Sasinasa nedeljno uveze iz Makedonije 2 puna slepera tovljenika sa neke farme
A ako je kod vas prase 70 e , pa kukuruz , soja ... koliko onda treba da je cena debelih svinja ?? A kod vas jeftinije nego kod nas (kad je klanicarima jeftinije da kupe tu kod vas ) a kod nas cena tovljenika trenuta oko 1 e ??
 
cena tovljenika od oko 110kg. se krece od 90-120 denara najmanje 90 nikad nije bilo jeftinije.znaci skuplje nego kod vas.dobro je rekao nikola.kv .Uveze iz firme koja je registrovana u Makedoniji,a svinje su ko zna odakle.
inace momentalna cena je ovako. kukuruz od 14-17denara. jecam 17-18 , pcenica 20-22. soja 35-38 den. ovo je trenutna cena varira 1-2 denara u razlicnim gradovima. a evro je 61.5 denara pa vi sada izracunajte kolika je cena sprema vama.ja kako sto pratim po interneta kod vas je sve jeftinije.pozdrav
 
Nazad
Vrh