Cena malih prasića na tržištu

dobro jutro svima kod nas jutros katastrofa 130 din do 30kg i malo kupaca onda Jankovic zadje i pokupi od 22-30kg po 130 din preko 30kg neuzima jebemu se.Ja nemam jer tek odlucujem nekih11+7 tako da cemo videti ali ovo je sramota kukuruz 22.
 
somika je napisao(la):
dobro jutro svima kod nas jutros katastrofa 130 din do 30kg i malo kupaca onda Jankovic zadje i pokupi od 22-30kg po 130 din preko 30kg neuzima jebemu se.Ja nemam jer tek odlucujem nekih11+7 tako da cemo videti ali ovo je sramota kukuruz 22.
pa NE TREBA MU PRODAVAT ... ja ga izbegavam jer kad pocne da pametuje .. moze svasta da mu se desi.. preturio bi mu ono kamionce sa sve prasadi ucenjije i osilio se ::lose:: ::lose:: ::lose:: :haha: :haha:
 
pa jebiga brate mozemu se 3pecenjare u Cacku i isto toliko u BG razvali se od para



Obratite pažnju i izbacite psovke iz upotrebe dok ste na forumu.
 
somika je napisao(la):
pa jebiga brate mozemu se 3pecenjare u Cacku i isto toliko u BG razvali se od para



Obratite pažnju i izbacite psovke iz upotrebe dok ste na forumu.
sto se ne predstavi ..ko nas ovo opominje....
Post je spojen: [time]субота, 22. јануар 2011. 03:12:04 CST[/time]
_________________________________________________
Obratite pažnju i izbacite psovke iz upotrebe dok ste na forumu.
razumem opomene samo pojedine reci nisu psovke nego nas SRPSKI jeziki nas zargon .. to isto kao dobar dan.. nikoga ne vredjamo ako vec opominjes da znamo ko to opominje.... :ppozdrav: :D
 
crni gruja je napisao(la):
rekreativac je napisao(la):
danas na pijaci ljudi traze 150,00 preprodavac davao 130,00
ma naucio bi ga ja pameti ne bi vise preprodo ni jedno prase ..srecom ne idem na pijac :haha: :haha: :haha: :D
ma dzaba kad neko mora da proda onda daje posto poto prica mi covek koji je kupovao slamu kod mene da kupuje svu hranu i da mu se ne isplati da hrani pa ce prodati krmacu i ima jos 6-7 prasica
 
Rodja je napisao(la):
rekreativac je napisao(la):
danas na pijaci ljudi traze 150,00 preprodavac davao 130,00
Kliko se krecu cene malih ?prasica do 15 kg
pa verovatno 150-160

Post je spojen: [time]1295736921[/time]
_________________________________________________
crni gruja je napisao(la):
rekreativac je napisao(la):
danas na pijaci ljudi traze 150,00 preprodavac davao 130,00
ma naucio bi ga ja pameti ne bi vise preprodo ni jedno prase ..srecom ne idem na pijac :haha: :haha: :haha: :D
Ma batina je iz raja izasla,neki koc pa po preprodavcima :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Ljudi nisu prekupci krivi za cenu,osim ako nisu bezobrazni pa podjebavaju.Oni ljudi znaju koliko to moze da plate pa ti ako se uklapas prodaj.Najgori su "tajfuni" tipa Jankovic iz Ca,koji je najveci kupac prasad u tom kraju.Kako mu se digne tako placa.Zato je jedan njegov "lovacki ker",koji ide po selima i kaparise robu dobio batine i zavrsio u kanalu.
 
sa pojedinim nakupcima tako trba ali ima i postenih mwdju njima nije lako ici po pijacama i cenjkati se sa ljudima svasta ima na pijaci i oni moraju nesto da zarade ja ne idem na oijacu tako da sve prodajem kuci
 
Nikola.KV je napisao(la):
Ljudi nisu prekupci krivi za cenu,osim ako nisu bezobrazni pa podjebavaju.Oni ljudi znaju koliko to moze da plate pa ti ako se uklapas prodaj.Najgori su "tajfuni" tipa Jankovic iz Ca,koji je najveci kupac prasad u tom kraju.Kako mu se digne tako placa.Zato je jedan njegov "lovacki ker",koji ide po selima i kaparise robu dobio batine i zavrsio u kanalu.
Donekle sa slazem s tobom,ali slucajno znam da ovi u klanici zaradjuju najmanjme 300% na tovljenika,a i prasice ti kupe po 130din,a oni zaklaano prodaju na 290....
Ako te bas zanima racunica u detalje posalji mi pp i dobices odgovor
 
ljudi ja to gledam ovako: Proizvođač oće dinar više da uzme, kupac dinar manje i tu nema nikakvih problema, sramota je zeznuti ljude na vagu ili ne platiti robu, a sve ostalo je stvar pogodbe....
 
marko nk je napisao(la):
ljudi ja to gledam ovako: Proizvođač oće dinar više da uzme, kupac dinar manje i tu nema nikakvih problema, sramota je zeznuti ljude na vagu ili ne platiti robu, a sve ostalo je stvar pogodbe....
e da je dinar i pet i deset .. nego nam skidaju cenu i do 20 din.. a ako su ti preko 30 kg moze da se desi i da ne uzme ..hoce malo prase po najnizoj ceni... NECE DA BUDE ::namigivanje:: :D :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1295788281[/time]
_________________________________________________
Nikola.KV je napisao(la):
Ljudi nisu prekupci krivi za cenu,osim ako nisu bezobrazni pa podjebavaju.Oni ljudi znaju koliko to moze da plate pa ti ako se uklapas prodaj.Najgori su "tajfuni" tipa Jankovic iz Ca,koji je najveci kupac prasad u tom kraju.Kako mu se digne tako placa.Zato je jedan njegov "lovacki ker",koji ide po selima i kaparise robu dobio batine i zavrsio u kanalu.
AKO TAKO I TREBA :D :ppozdrav:
 
Petar 90 je napisao(la):
Donekle sa slazem s tobom,ali slucajno znam da ovi u klanici zaradjuju najmanjme 300% na tovljenika,a i prasice ti kupe po 130din,a oni zaklaano prodaju na 290....
[/quote]

Da li ono zaradjuju ili nezaradjuju,to je njihov problem.Ko je meni kriv sto nemam klanicu? Niko.Ja moram da se uklapam u trziste,a ponuda i potraznja diktiraju cenu.Kad nema platice i 200,da nebi gubili musterije u radnjama.Kad ima placaju sto manje moze,i to je to.Sad mi treba da izmisljamo toplu vodu i upiremo prstom u kasape i vicemo:" Pic..a im materina lopovska",kao da su oni krivi za malu cenu.Nisu,krivi smo mi.Kad bi svi zategli na 150 i nedavali ispod,platili bi i te kako.A ovako,svi kazu "Daj samo da isturim",a oni nam uturaju.I to je igra bez granica.
 
Nikola.KV je napisao(la):
Petar 90 je napisao(la):
Donekle sa slazem s tobom,ali slucajno znam da ovi u klanici zaradjuju najmanjme 300% na tovljenika,a i prasice ti kupe po 130din,a oni zaklaano prodaju na 290....

Da li ono zaradjuju ili nezaradjuju,to je njihov problem.Ko je meni kriv sto nemam klanicu? Niko.Ja moram da se uklapam u trziste,a ponuda i potraznja diktiraju cenu.Kad nema platice i 200,da nebi gubili musterije u radnjama.Kad ima placaju sto manje moze,i to je to.Sad mi treba da izmisljamo toplu vodu i upiremo prstom u kasape i vicemo:" Pic..a im materina lopovska",kao da su oni krivi za malu cenu.Nisu,krivi smo mi.Kad bi svi zategli na 150 i nedavali ispod,platili bi i te kako.A ovako,svi kazu "Daj samo da isturim",a oni nam uturaju.I to je igra bez granica.

[/quote] ja to i pricam,kad bi svi nategli na jednu cenu,oni bi morali po noj da placaju,nema im druge
 
Nazad
Vrh