Cena malih prasića na tržištu

Doslo do promjene cijena Prasica u Republici Srpskoj :D
Bijeljina: 3,3KM - 3,5KM = 180din - 190 din
Zvornik: 3,7KM = 200 din
Bratunac,Srebrenica 3,7KM - 4KM = 200din - 218din
::svaka cast:: nesto se desava!!!
 
bilo pre 10 dana 140-150, cim je poceo post kao odmah skinuli cenu na 120.kod nas na pijaci diriguje samo jedan najjaci pecenjar on dodje i vidi da je sam na pijaci i reze,a ovi sitni jedva docekali mamu im j
 
somika je napisao(la):
bilo pre 10 dana 140-150, cim je poceo post kao odmah skinuli cenu na 120.kod nas na pijaci diriguje samo jedan najjaci pecenjar on dodje i vidi da je sam na pijaci i reze,a ovi sitni jedva docekali mamu im j
da nije Jakovljevic..iz Cacka a tera za Beograd u svoje pecenjare.....trebalo bi da bude preko 150 pred NOVU GODINU :cao: ::namigivanje::
 
Jankovic.Sta je kod nas problem u Cacku,svaki od nas koji imamo malo vise krmaca t.j prasica ima nekom kome dajes prasad a neteras na pijac takvih je mnogo kod nas i sta uradi Jankovic dodje na pijac pogleda sam i sam odredjuje cenu, a ovi svi ostali prate njega znam licno iz mog iskustva jer ja dajem drugaru koji iskljucivo tera cela prasad za bg pecena i mi tu sami sebe cepamo kamo lepe srece svi na pijac.
 
Nema leba od pijace,bar u nasem kraju.Na pijaci ti kupuju po 1-2,i to za tov u prolece,i kasnije po potrebi.I normalno je da tada prodas skuplje za 10-20 din ,jer uzima na komad.Kad prodas odjednom celu turu,i dodje ti kuci naravno da ide po 10-ak dinara ispod pijacne.
Napisao sam ranije da je neko merilo da za prase od 30 kg uzmes 120kg koncetrata.Kg konc je prosek 35 din,znaci prasad neseju da idu ispod 135din.
 
Jutros sam zvao farmu, cena prasadi od 20-30kg je 194 din sa pdv-om. Znaci ja cu traziti 180 din pa cemo videti kako ce ici.
 
Juce kupila: ocisceno 15 kg po 250 din. Cena sa kucnom dostavom ...
Subotica :ppozdrav:
 
Zasto? Sve ima svoju cenu.To je bilo oko 20-22kg zivo,ispada oko 190din zive vage,ili 3750 din.Ako prodas prase od 28 kg po 130din uzimas iste pare, a pojelo je bar 800 din konc vise. Ja bih prodavao tako da mogu.
 
Nije ono zaklano sa 15kg,ono je zaklano i ocisceno izmerilo 15kg.Zivo je imalo oko 20-22kg.
Al dobro,svako ima svoju racunicu.
 
Nazad
Vrh