Cena malih prasića na tržištu

Uzmi i izmeri ga zivog i kad ga zakoljes.Razlika 5-7 kg,zavisi od starosti i tezine praseta.
A za pecenje ide 50-50 do 60-40,opet zavisi kakvo je prase.Bar to znam.
 
francuz je napisao(la):
sabi je napisao(la):
Jutros sam zvao farmu, cena prasadi od 20-30kg je 194 din sa pdv-om. Znaci ja cu traziti 180 din pa cemo videti kako ce ici.
Koju si farmu zvao druze SABI, a kako to odredjujes cenu, prema njihovoj?
A jel oni prodaju prasad kao priplodni materjal ili za klanje?
:cao:
Ovako druze, farma se nalazi u jednom selu pored Kikinde i u Deltinom je vlasnistvu.Ja od njihove cene odbijem pdv,pa po toj prodajem.Nemam mnogo,ostalo mi jos nekih 15 kom, nadam se da ce otici sad za ove praznike i slave.A oni ne prodaju priplodni materijal. :ppozdrav: :cao:
 
Temerinu u vasaru samo jedan (1) covek je prodavao prasad! Nisam hteo da verujem ocima ,ovako nesto jos nikad video nisam ,vasar bez prasad!
 
crni gruja je napisao(la):
@Nikola.KV
alo brate pa ne otpada od 22 kg ..7 kg nasta to lici ... prase nije sigirno .. moje prase od 30 kg ima pecenja 60 % pa to je 18 kg pecenja a ne sirovog mesa :cao:
Grujane,
jesi li siguran da tvoja prasad daju 60% pecenja odn.da 30 kg zive vage daje 18 kg pecenja
lokalna pecenjara za tridesetak kila prase kaze da ima 13 tak kila pecenja... :sta:
 
jesi li siguran da tvoja prasad daju 60% pecenja odn.da 30 kg zive vage daje 18 kg pecenja
lokalna pecenjara za tridesetak kila prase kaze da ima 13 tak kila pecenja...
to si u pravu.. ali nije bio razgovor oko pecenja nego u razlici zivo i zaklano a to su mi rekli ovi iz pecenjara sto uzimaju moju prasad hteo sam reci 60% od zaklanog tesko 30 kg ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1291448411[/time]
_________________________________________________
i da ne prodajem prasad tesku 15 kg idem sa prosekom 28-30 kg pa cak i do 35 kg(ali sa 35 kg retko) :cao:
 
@grujo
kad ga zakoljes,ocistis i iscedis ako nema manje bar 5 kg nema ni gram.Pa krvi ima samo bar 2l,a gde su iznutrice?
A ako kupac hoce,prodavacu i od 10kg,3x skuplje naravno.
 
Kako kaze Dusko Dugousko" Musterija je uvek u pravu."
Odosmo u off.Jesi li cuo da otkupljuju po 110-120 kod kuce? Koji lopovi,nemogu da verujem.
 
Nazad
Vrh