Cena malih prasića na tržištu

Nema više svrhe,zove pečnjar kuka kako ga ubi Korona ne može više,pa bre i meni je Korona i ja bi da se povadim.Tako da eto mu nek zida svinjac pa nek sam pravi.I tako svi pečenjari,a ima ih 9.

A ovi privatno za sebe su tek posebna priča,pa treba mi manje,jel može 15kg i tako u krug.

Ovako i ja umem da izmišljam i da se cenkam.
 
Na 190 moje zarade nema,tj kad pogledam poslednja zarada je bila 5 januara od tad čist minus i blato iz kog nema isplivavanja,nadao sam se bar sad da se uhvati neka cena ali nema šanse.

Ostalo još 9kom koji kao treba za Božić da idu na malo tu ima neke cene od 220 al dok se kupac smisli oni rastu.Do sad su prasad bila čist dodatak budžetu ove godine iz drugih fondova dotiram njih.

Čak sam se ukanalio i za Uskrs gde prodaje nije bilo pa sam 12 bacio u tov prodao sam 6 i to jedva morao sam zamrzivač da kupim :LOL:

Sve što sam na njima zaradio ode ove godine,a nešto sam mator da idem u minus i čekam bolju cenu,pre će trava da me pokrije nego što ću da je dočekam.
 
ja necu previse da se zalim ,ja sam do augusta meseca prodavao sve po 250-240, u oktobru sam dao 20 komada po 210 i sad skoro po 200din.
Danas me zvao jedan covek treba mu 10kom za pecenjaru po 200din a ja nemam nista do svetog jovana jbg.
 
Скоро слично ове године сам продавао од 270 до 180 динара. Од краја августа пад цене али не и продаје.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Prošle godine u ovo vreme mi falilo prasića koliko su tražili i išli po lepoj ceni.A ove čista propast.

Glavni kupac mi je pečenjar koji snabdeva sale za veselja i dobar je kupac,pozoveš ga za par sati dodje da tovari i pare na ruke,uzima sve pa odu i malo veći.Ove godine veselja nema i čovek ne uzima,ovi ostali te im malo pa veliko ili hoće da uzme pa da plati za mesec dana,pa onda razvuče malo pa ga juriš do sledeće ture.

Kod nas nema velikih tovljača pa tu ni nema trgovine,samo na malo za lične potrebe prase ili dva,a i to ode jedna tura.

Tovljenike hoće svi,ali neće da plate kad bi moglo što jeftinije.Imam par stalnih koji naruče tovljenike dodju uzmu i plate,ali malo je takvih,a imam i onih koji uzimaju sigurno pa ih nema.

Hranu kupujem gotovu tj imam nekih 5ha pod kukuruzom ja jednom prodavcu kukuruz on meni koncentrat i tu isto loš prolazak ove godine kukuruz 16din,a on ga dzakiranog prodaje po 25,al šta da se radi nema se prostora sam da pravim,a i ne ispalti se sejati ništa sem kukuruza,a i niko u okolini ne seje ništa sem tritikala,pšenice i kukuruza.Tako da ispod 240 din me nema nigde.

Ovakav način rada mi je jedina opcija jer trenutno sam na 5 strana što se tiče poslova,malo ovde malo onde i nekako se gura,hteo sam ozbiljnije u svinje da uložim ali ova godina me uništi.

Da se razumemo nisam imao neku ogromnu zaradu,ali kapalo je,a sad odvlači tako da bolje prekinuti.
 
sta ja znam ,malo sam optimista pa racunam da ce od marta cena krenuti gore ,a ja u januaru imam 5 prasenja pa racunam da ce taman stici .
ja sam pre mesao hranu za prasad a sad kako je cena pala pa sam poceo da im uzimam cantavirsku gotovu hranu ,nemam nesto volje a izadje me nesto sitno skuplje pa ko ga jeb.
 
Evo jutros na pijaci 220,al slabo se trguje.Uglavnom se traži do 20kg neće niko preko.

A prodaju ubija i Biftek 320 din kg očišćeno tu su oko 13kg,narod samo nosi i naručuje.
 
Prodajem veceras po 220.Bez markica i papira,odese za pecenjaru. Dogovaramo vec nedelju dana,prvo nudio 190 pre par dana,a danas 220.
 
danas tovario kod kolege po 210 ,al bilo par sitnih prosek 20kg. cena ide gore polako.
 
Nazad
Vrh