Cena malih prasića na tržištu

U Grockoj pečenje 600rsd, juče kupio but, tek skinut s ražnja. Živo bilo oko 30kg otprilike.
 
Ovde je 800,do pre mesec dana bilo 900,a u guči ga ne daju ispod 1300.On od tih 30kg,ima sigurnih 13kg pečenja,a umeju i da podvale pa da izvuku i više,

On od mene uzme za 190,prevoz ga košta ajde 500din pošto smo blizu,sam kolje on i sin dakle ne plaća ništa,džak ćumura mu 500din na veliko od jednog džaka završi tri praseta.Dakle 13x800 10400,prase platio 5700,dok ga sipekao koštalo ga 166din,dakle sve ukupno 5866,njemu ostaje čisto 4500.I što je njabolje ima jedan koji stalno kukak kako nema posla,a ne izbija mi iz obora :osmeh: sve se mislim da mu onaj mercedes pao sa neba.Ovi što usložno peku,imaju logično manju zaradu,ali i oni lepo prolaze.
 
Ma naravno, proizvođač uvek najmanje zaradi. I nije ovde svuda po 600, ovaj je sigurno kupio jeftino određeni broj, te sada ima računicu da prodaje po toj ceni.
 
Ovde je 800,do pre mesec dana bilo 900,a u guči ga ne daju ispod 1300.On od tih 30kg,ima sigurnih 13kg pečenja,a umeju i da podvale pa da izvuku i više,

On od mene uzme za 190,prevoz ga košta ajde 500din pošto smo blizu,sam kolje on i sin dakle ne plaća ništa,džak ćumura mu 500din na veliko od jednog džaka završi tri praseta.Dakle 13x800 10400,prase platio 5700,dok ga sipekao koštalo ga 166din,dakle sve ukupno 5866,njemu ostaje čisto 4500.I što je njabolje ima jedan koji stalno kukak kako nema posla,a ne izbija mi iz obora :osmeh: sve se mislim da mu onaj mercedes pao sa neba.Ovi što usložno peku,imaju logično manju zaradu,ali i oni lepo prolaze.

dzak cumura na veliko je 650 kod mene,a kosta i njega mesto u guci,pa radnik,nije da ga branim ali seljaku i da je sad trenutno 300 din njemu bi bilo malo! budimo realni!
 
dzak cumura na veliko je 650 kod mene,a kosta i njega mesto u guci,pa radnik,nije da ga branim ali seljaku i da je sad trenutno 300 din njemu bi bilo malo! budimo realni!
Ti si verovatno od onih sto kupuju,neki dan bili da kupe nudi jedan 700rsd/kom od 11-12kg,kaze neidu nema zarade nakraju ih plati 2000rsd,bezobrazluk kad ga nisam polomio.Da rezimiramo posto je seljaku sve malo a nakupci i kupci su posteni cena treba da bude minimalna da nakupac vise zaradi,bez obzira sto ja cekam 4 meseca ipak on je u pravu i treba da zaradi za po sata bar 50% vise od mene.::sramota::
 
ma jesam od onih sto kupuju,a prodo moje pre dve nedelje po 150din kg,nego treba biti realan i ne racunati tudju zaradu vec svoju,vecito gledamo u tudj komad hleba kako je veci,pa radi i ti brate mili niko ti ne brani pa zaradi na prasetu 50eu a ne 5,toliko od mene!
 
Marre je u pravu. Svi mi racunamo i mislimo kako je drugom lako i dobro. Isto sam mislio i za ove u klanici pa kad mi je gazdarica pokazala ugovore da njoj za isporucenu robu placaju za 6 meseci i jos mnogo nekih gluposti kazni i ostalih stvari shvatio sam da nije bas tako lako. Bilo bi lepo kad bi se cena formirala po nekoj zaradi ali trziste je formira.
 
Marre je u pravu. Svi mi racunamo i mislimo kako je drugom lako i dobro. Isto sam mislio i za ove u klanici pa kad mi je gazdarica pokazala ugovore da njoj za isporucenu robu placaju za 6 meseci i jos mnogo nekih gluposti kazni i ostalih stvari shvatio sam da nije bas tako lako. Bilo bi lepo kad bi se cena formirala po nekoj zaradi ali trziste je formira.
Cim opadne potraznja klanice obaraju cenu tovljenika,ti posto drzis tovljenike kazes meni brate nemogu da ti dam toliko a bas bi voleo jer tovljenici pali,ok ali posto ti drzis i prodavnicu koncentrata kako bi bilo da ja nebudem zadnja karika u lancu koja puca nego ti,ja dodjem i kazem jbg brate pala cena prasica nemogu ti toliko dati za koncentrat.A da to nemoze,izvini.
 
Hoces da kazes da radnje cvetaju? Svima su opali prometi zbog pada cene stoke. A sto se tice cene tovljenjika i prasadi ne mora da prati jedno drugo. Ja sam u decembru prodavao tovne svinje po 115 a tu prasad 280 placao. Ne treba u lancu niko da pukne ali ne mozes da poredis to sa radnjama i koncetratom. Ja ne formiram cene zitarica ni koncetrata. Niko tebe ne tera ni da kupis koncetrat ni da prodas prase jeftino. I ja kad kupujem prasad kazu mi koja je cena ako mi odgovara kupim u suprotnom ne. Osim tova imam svojih 20krmaca pa i ne uzimam mnogo prasadi
 
Nazad
Vrh