Cena malih prasića na tržištu

Ako mislite na male od sise mislim da je to mala cena za ovo doba godine,sad ce nakupci da kupuju za praznike pa bi cenu trebalo poceti gurati na gore.kad bi to uradila vecina to bi uspelo,ona manjina nebi bila bitna.Trebalo bi biti bar 250 rsd/kg.
 
Kod nas jutros na pijaci katastrofa 160-180 a potaznja nikakva.
I sto je najgore niko se ne nada poboljsanju do pred novu godinu.
 
Kad u ovoj temi čovek pogleda cene prasadi prošle godine u ovo doba, ne može da se ne zapita šta se to u ovoj državi krucijalno desilo na tržištu da dođe do ovakvog pada cene i omalovažavanje poljoprivrednika.::samo bes::
 
Ja sam prodao neki dan 20 kom.od sise,malopre me covek zvao iz Karadjordjeva docice po 30 kom po 2400rsd,ako neuzme on cekaju jos dvoica da odustane prvi.Meni je malo krenulo,ko oce nek daje i dzabe.
 
Sta bi danas Kraljevcani kakva je cena? kupci iz Raske i Novog Pazara i sire juce su se uzdrzali od nabavke iz Kraljeva zbog nocasnje racije na magistrali od strane inspekcije. Inace se zale da im je trosak po prasetu 100 din za prevoz, 100 din za policiju, 100 dinara za provodadziju koji im nalazi prasad. E onda veterinarski pregled i pregled na trihinelu oko 360 din po prasetu... i t d ... I sta reci? svi uzmu svoje samo proizvodjac uvek nagrabusi...::samo bes::
 
Danas me zvalo par kupaca koji imaju pecenjare ( N.Pazara , Cacak),, pomagaj ,ti imas prasad ,kad da dodjemo .. kad pitam za cenu nikako da daju vise od 170 din , malo su mi interesantni ..za sada nikom nista nisam rekao kad da dodje
 
Nazad
Vrh