Cena malih prasića na tržištu

Isto i kod nas 160-170.
Dugo je vec losa cena,valjda ce uskoro krenuti malo,mozda kad pocnu slave...
 
100 komada stize kod mene na farmu u subotu cika bela iz gunarosa mi donosi po 170 din. franko farma i mere se kod mene na farmi, rece mi da su do 25 kg. mislim da se cena svinja nece menjati do nove god.
 
ja mislim da do djurdjevdana cena nece prelaziti 200 dabogda da gresim ali ne verujem. Mozda cena skoci tek sledecu god za berbu ako dobro rodi. Ovo je neka moja teorija i nadam se da je pogresna jer se sa ovom cenom radi na nuli ali takav je to sport :sta:
 
Jutros u Sapcu se cenilo 180-190 za prasice 20-30 kg. Hocu da prodam od jedne krmace male, da ih danas razdvojim. Imaju oko 10 kg. Takvih nije bilo na pijaci da proverim cenu a kupac ne bi da plati preko 2000 komad. Onda bolje da ih sastavim sa drugima pa neka rastu na 20+kg. Hrane ima. Ispod koje cene vi ne bi dali?

Послато са GT-S7582 уз помоћ Тапатока
 
Jutros u Sapcu se cenilo 180-190 za prasice 20-30 kg. Hocu da prodam od jedne krmace male, da ih danas razdvojim. Imaju oko 10 kg. Takvih nije bilo na pijaci da proverim cenu a kupac ne bi da plati preko 2000 komad. Onda bolje da ih sastavim sa drugima pa neka rastu na 20+kg. Hrane ima. Ispod koje cene vi ne bi dali?

Послато са GT-S7582 уз помоћ Тапатока
bar 2500 komad.a cena prasica ce vrlo brzo krenuti,a za novu godinu se nikad nezna ali bice preko 250 sigurno
 
Otišli večeras upravo po 2500. Sa moje strane nerado ali zbog mesta u svinjcu a i pomalo da zadržim mušteriju za sledeći put, znamo se godinama. Od druge krmače imam 13 kom i oni ostaju dok ne budu 20+kg.
 
ja mislim da do djurdjevdana cena nece prelaziti 200 dabogda da gresim ali ne verujem. Mozda cena skoci tek sledecu god za berbu ako dobro rodi. Ovo je neka moja teorija i nadam se da je pogresna jer se sa ovom cenom radi na nuli ali takav je to sport :sta:
Dobra rod zitarica-losa cijena zitarice =svako ostavlja zivotinje=losa cijena svinja, nazalost tako je i jos kad se potrefi onaj trogodisnji ciklus cijena , kada dodje da je losa godina na redu, eto ti katastrofe:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh