Cena malih prasića na tržištu

Pa druze to ne moze biti pravilo.. to zavisi od kolicine prasica na trzistu.. a to je tesko utvrditi...
 
Juče na Pijaci u Rumi su cenili prasad 270-280 dinara po kg. ali nisu prelazili 20 kilograma. Bilo je i onih što su prodavali "đuture", po komadu i sl. ali je prodaja išla zaista slabo i dosta njih je veoma rano napustilo Vašarište, a ponuda je bila izuzetno raznovrsna.... Pazario sam na samom kraju i pred rasturanje, negde oko 9 uzjutra, 3 komada, muška, uštrojena, za 13 000 dinara; po dolasku kući, merena, ukupno imaju 52 kg (18+18+16).
 
Kakva je cena u Somboru? Jel neko prodavao ovako od kuce na komad? Moji su sad oko 22-25 kg imam kupaca al ne znam cenu.
 
Čujem da je danas na vašaru u Rumi a i na pijaci u Šabcu cena bila oko 240 din/kg

Bio sam juče na Vašaru u Rumi, svi prodavci koje sam upitao: Pošto prase na kile? Rekoše: 300 dinara... Ponuda je bila, moram reći, stvarno nikakva, što se kupovine prasadi u Rumi tiče, uvek je bolje, barem po mom iskustvu, pazariti Subotom na Pijaci, nego na Vašaru...
 
Nazad
Vrh