Cena malih prasića na tržištu

Nakupci pokusavaju da kupe po 230-240,a prodao covek pre neki dan po 250 din,kilaza nije bitna.Mene sad zovu,obilaze pecenjari-nakupci...traze!.Ranije vecinom ja zovem.Za 10-ak dana 20 kom.dostizu kilazu oko 30 kg.-prodajem.
 
U tome i jeste fazon. Ne znaju kako ce se uklopiti jer ne znaju koja ce cena biti kad dodju za prodaju. Mogu samo da nagadjaju i da se nadaju. Kod nas ti je to tako, jbg kad nemamo Las Vegas, pa moraju ljudi da se kockaju na ovaj nacin. :svinja::sreca:
 
Jasam danas kupio 8 kom prosek 13kila po 250rsd lepi landras+jorksir,od moje krmace 14-2 mala i sad krecem sa 22. meni na ovu cenu tovljenika ( 160) puna kapa
 
Hehehehhe pa tako nesto :) il onaj princip.. bitno da se obrce.. Mislim da je sve ispod 25e po tovljeniku malo..
 
Kristal brate,kolika je u tebe ta kapa?Pre bi se moglo reci da je kapica.
xsale
Ja samo tovim preko zime da uposlim traktoristu, koji je na stalno kod mene,ali na ovu cenu trebo sam ga ostaviti kuci da odmara. Neisplati se toviti, a ovamo se grabe za prasise, 270rsd je platio moj poznanik koji se bavi bas sa tovom
 
Sada mi dolazio profi tovljac iz okoline Paracina,ja mu rekao 250din./kg.prosek da bude 30kg.-prihvatio bez komentara.Dogovor za utorak da se cujemo.Spopali me ko nikad dosad.Trudim se da ispostujem sve sa kojima saradjujem,ali nemam toliko prasica,svega 20kom.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh