Cena malih prasića na tržištu

Bio sam juče na Vašaru u Rumi, svi prodavci koje sam upitao: Pošto prase na kile? Rekoše: 300 dinara... Ponuda je bila, moram reći, stvarno nikakva, što se kupovine prasadi u Rumi tiče, uvek je bolje, barem po mom iskustvu, pazariti Subotom na Pijaci, nego na Vašaru...
Mogli su tražiti i 500 din/kg ali pošto su prodali ??
Većina je sa vašara došla u pečenjaru Tešić da nudi prasice ....
 
Hristos Voskrese! Srecan Vaskrs svim Pravoslavnim vernicima :ppozdrav:Kod nas su sinoc bili praici u Pozarevcu na pijaci 230 din/kg i od oko 50 komada koliko su doneti,pradano je samo 3 komada od po 17-18 kg,inace,nije bilo tezih prasica od recimo 25-30 kg,a prosle nedelje je bilo 250 din/kg
 
jel pratio neko cenu prasadi konstantno poslednjih godina,moze li se govoriti o nekoj prosecnoj ceni?
 
Ja sam preracunavao od jesenas,koje sam prodavao po raznim cenama,na pr. od 170-185 -220..-250din i prosek mi je 206 din/kg.po prasetu tezine oko 30kg.A prosek oprasenih-zalucenih-prodatih mi je:8 praseta po krmaci,sto je jako malo.Pa stoga izvodim zakljucak da mi nije cena toliki problem,koliko reproduktivno-proizvodni rezultat.
 
Pa dobro mi kazemo covek kupi za zimine ili za licne potrebe a ovako pod tovom podrazumevam tov do klase i onda prodaju..
 
Kod nas jutros bila losa ponuda a moglo se prodati bar 50 i vise. Bilo 10prasica otisli svi po 280/din, narod hteo da se pobije ko ce ih uzeti.:haha: Onakav prizor jos nisam video. Kako ulaze u pijac, tako rulja za prikolicom. Kad se podigne cerada odmah se vataju i na kantar. :osmeh: Nije se gledalo nista samo daj, Isli zenski od 40kg po toj ceni.
 
Nazad
Vrh