Cena malih prasića na tržištu

Kod nas u B.Basti ko'da smo druga drzava~ pijac~250 din/kg; pekare~260din/kg U zadnjih 15 godina ubedljivo najskuplji grad u Srbiji sto se tice prasetine i jagnjetine.Sela polako zamiru,i ko resi da ostane na selu okrece se seoskom turizmu i ukida stoku :sta:
 
To ne bi bio nikakav problem,samo ne znam koliko bi se tebi isplatilo zbog prevoza.Jedino kada su velike ture ali tada mora da se dovuce odjednom po 100~110 komada (moram odjednom da ubacim toliko jer ako se ubacuje po 20~tak nastaje veliki problem ~kolju se).Takodje tada uzimamo samo malu prasad12~18kg pa ih prihranjujemo.Vece uzimamo stalno ali po manje 10~15 kom,to nam obicno doteruje lokalni svercer koji inace uzima prasad tamo negde u tvom kraju Mrcajevci pa prema Kraljevu.Ne znam posto ih tamo uzima,ovde ih prodaje nama po250 a na pijacu po 260 din/kg.
 
Kovacevic Ziko,vozi plavu zastavu,plava i cerada.Mrsav covek,crn ima retku kosu(skoro procelav) i stalno kuka kako nema skoro nikakvu zaradu:haha:
 
Da se pohvalim .. 10 - 12 po leglu odlucena i uhranjena.. jedino to sto me vadi na losu ceni i sam pravim hranu , cena juce u KV 200din
Kod mene je u zadnje 3 godine koliko se ja u kuci bavim krmacama prosek 10 odlucenih,a uhranjenih do 23-27 kg 9.7 komada, tada ili idu u tov ili na pijacu. Prase se 2 puta godisnje. Hranu nekad pravim sam nekad kupujem. Da bi se odlucio za profesionalno bavljenje cena bi morala biti 2evra po kili, ovako se vrtim oko nule, sa blagom zaradom.
 
broj odlucenih prasica velikim delom utice broj krmaca.sto vise krmaca -to manje odlucenih prasadi
 
Kod mene je prosek odlučenih prasića 12 kom. ispod toga na ovu cenu se nebi isplatilo raditi, ali zato treba i raditi oko njih ,treba u svaki posao ući u srž posla da bi imao prosperitet, radim sve sam oko prasića imao sam dobrog veterinara koji nije bio sebičan pa me naučio mnoge stvari oko lečenja i oko preventive da bi se izbegle bolesti kod prasadi ,treba imati dobre i sterilne objekte i dobru genetiku krmača , dobru hranu a pritom da je što jeftinija ,od hrane kupujem samo premixe ostalo sam gajim na njivi , kukuruz , soja , pšenica i ječam
 
To je bas dobar rezultat, mnoge farme bi ti pozavidele. Sa mojom ishranom ta dva praseta bi mi bila zarada, ovako suma nula.
 
Danas u Somboru nijedno prase u poonudi - traže se lakaq prasad po lakoj ceni ! Čižmešinkin imaš staru informaciju , bilo na TV Vidović sad ima 36 prasica pa zato je ovakva situacija sa prasicima ...!?
 
Nazad
Vrh