Cena malih prasića na tržištu

Na Somborskoj pijaci ni jedno prase ! Pojedinačno i više komada neštrojeno i ne pelco. 200 din/kg . Više kupaca se pojavilo za laku prasad , ali bi hteli prasad isto po 200 din. Male može naći za 240 - 250 din.
 
Prodao dva dana posle jovana 8 komada prosek 21 kila po 200 dinara do Jovana bili 250.Zadnja tura prasica iz moga dvorista,sutra krmaca na klanje na susenje i nikad vise u moju avliju.Imao sam 4 prasilje sada ostala jedna odlicna svinja drugo prasenje 18 sisa dva metra dugacka.Sutra ide pod pistolj pa pod noz pa u pusnicu.Pozdrav svima
 
@Krajisnik
ostala jedna odlicna svinja drugo prasenje 18 sisa dva metra dugacka.Sutra ide pod pistolj pa pod noz pa u pusnicu
Ako ne mozes sa jednom da izadjes na kraj ..ti iskreno imas velikih problema sto se tice tebe samog , a cena od 200 ne ,moze da ti bude toliko losa da moras da napises takav post .. koji i nije bas normalan , tebi bi ja dao cenu od 80 din , a da se i dalje boris i da gledas dobre prasilje ...
 
Kupi se prase.Nemoram da cistim govna celu godinu za tri praseta godisnje.Lakse mi je zaraditi ih.Pozdrav i puno srece i novaca svima koji su u ovome poslu od srca.Ja zavrsavam ovim postom moju pricu o svinjama.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Skoro sam bio na nekom savetovanju, mislim da ovo može ovde da pomogne ljudima, naime, jedan dosta veliki proizvođač iz Danske je izbacio podatak da mu je na 50 krmača prosek 26 othranjenih tovljenika, kad tako postaviš stvari nemože da ti se ne isplati, ali kad imaš 10-12 onda te svako prase košta više nego duplo.
 
Da, da tovljenika, i meni se učinilo nenormalno, ali valjda na cifru od 50 komada par komada statistički upada sa tri prašenja u godini, tako da ispada toliko, koliko sam shvatio najveća razlika je u uginućima, njima su mnogo manja nego kod nas, čak je među tovljenicima podatak od 0.5% totalno nenormalan, ali to je ono što statistika kaže, ima tu još nekih fora koje sam čuo koje su našim poljoprivrednicima nezamislive ali otom potom...
 
Kod krmaca se racuna 2.5 prasenja statisticki godisnje , tako da 26 odhranjenih tovljenika po krmaci je neki osrednji rezultat.
 
Nazad
Vrh