Cena malih prasića na tržištu

@pocerina slazem se sa tobom, svima nesto smetaju otkupljivaci ali to je nasa realnost, mislim da je bolje dok postoje i oni i klanicari, jer kad bi pali u milost ili nemilost mesara-klanicara videli bi naseg Boga. Svima smeta sto ti ljudi upale auto-kamion i prelete 100-200-500 kilometara i zarade 10-20-30 dinara po kili a ne smeta i niko ne pominje mesara koji plati toliko koliko plati, uredi i u mesari proda po zna se kojim cenama i kojom marzom
 
Taj isti pazarac je popusio kod mene juce.Sta se dogovorismo Grujane,nema ispod 160 din? Neradi se to tako,ima i drugih kupaca.PA kad vrati prazan kaimon,drugi put ce da pita "koliko trazis",a ne "ja placam".Ujutru idu na 160,drugi kupac,prosek 36 kg.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ma de prazan zna je da cu i ja da se raspravljam sa njim .... pun jedva sam moje ubacio ,,, dosao oko 15.30 poludeo sam i otisao jos na jedno mesto posle mene .. tebe je eliminisao .a trebalo je i mene ..ali na tu cenu imalo je kupaca koliko hoces
 
grujo,
obzirom da sam pocetnik i znam samo elementarne stvari oko tova svinja objasni mi sledece..
da li si mislio da ih ubacis u tov samo zato sto nisi imao mesta, da li bi u ovom vremenskom periodu imali manji prirast pa bi tov bio duzi?
kad je korektno vreme da ih ubacis u tov? koliko je isplativo da imas npr. dva turnusa razlicite tezine u tovu i da jedan drugi stizu tokom godine?
hvala unapred..
 
Taj isti pazarac je popusio kod mene juce.Sta se dogovorismo Grujane,nema ispod 160 din? Neradi se to tako,ima i drugih kupaca.PA kad vrati prazan kaimon,drugi put ce da pita "koliko trazis",a ne "ja placam".Ujutru idu na 160,drugi kupac,prosek 36 kg.
Moj post je govorio o tome bas da su Pazarci vispreni trgovci i treba dosta filozofije da bi se sa njima dogovorio. Ako nesto cenis 200 on ti daje 150 a ako neces on posalje kolegu da ti ponudi 140 pa jos jednog pa jos jednog i kada te psihicki slomi onda dodje i kupi kod tebe po 152. E onda ode kod drugog prodavca i kaze mu ma daj vidi sta sam kupio po 150 a ta tvoja roba ne vredi vise od 140 i tako u nedogled.... I sta jos sto god ti ponudi pruza ruku da je pogodjeno pa te drma. Ako nisi pazljiv moze ti ruku iscupati iz ramena.
 
Moj cale dobija 200din za 25 prasica tezine oko 19-20 kg.A u subotu je bio na pijaci i kaze da je covek kuci izvagao prasice i kad je doso na pijacu neki mu odmah dao 200din po kili nisu ni merili nego koliko je ovaj sto prodaje reko da su teski ovaj pristao.Izgleda da nema prasica a ljudim treba za drzanje.
 
Pricao sam danas sa nekim nakupcima.Kazu da su prosli ko bosi po trnju u Rumi.Jedina im je sansa sutra u Surcinu.U Backoj takodje los izbor.Po svemu sudeci da ce sutra morati platiti.Ako ima neko iz Surcina neka javi sutrasnju cenu.
Navikli na dzabaka,pa im se sada ne placa.
 
Normalno nisam reko ali se podrazumeva da je dobra roba isla za 200din a bilo je i za 180din tezi prasici i losija roba.Uglavnom izgleda da su u subotu naisli ljudi koji su kupovali za drzanje i nisu ni pitali za cenu nego su gledali dali roba valja.I taj sto mom caletu nudi 200din takodje uzma za drzanje.Ko ce ga znati kako ce biti sledecu subotu kad se kod nas sve menja u sat vremena.Pozdrav :ppozdrav:.
 
Moj cale dobija 200din za 25 prasica tezine oko 19-20 kg.A u subotu je bio na pijaci i kaze da je covek kuci izvagao prasice i kad je doso na pijacu neki mu odmah dao 200din po kili nisu ni merili nego koliko je ovaj sto prodaje reko da su teski ovaj pristao.Izgleda da nema prasica a ljudim treba za drzanje.

Pa dobro bre druze, pa zar ti hoces da nam se Grujan samoubije?
:haha:
 
Kukuruz pao,a cena debelih skoro ko prasica.Sad svi navalili na drzanje.Koliko ja znam navala za drzanje je na prolece ili eventualno krajem februara.Ide ponovo sve u krug.Sad ce skociti cena prasica,pasti tovljenika itd itd. Ko ubode ubo je.Samo u tom luksuzu od posla treba vise srece,nego rada.
 
Oduvek je to bilo tako, kao lutrija. Kada krenes sa poslom dobra cena, dok dodje do finalizacije opsta propast. Valjda nam je tako sudjeno pa trpimo.
 
Sad mi ode drugar nakupac.Kaze da je uzeo u Rumi male prasice po 190.Nije kaze skoro toliko placao.Kaze sever se ispraznio i manjka prasica.A nece kaze na jug.Losi prasici ili je bar takvo njegovo iskustvo.
 
Nazad
Vrh