Cena malih prasića na tržištu

Danas na Sabackoj pijaci

160 dinara - tesko, slaba prodaja

mali prasici 10 - 11 kg - djuture po 2 000 din, komad
 
@nikola daleko od toga da je lepo, ako se uzme u obzir da je cena tovljenika 150. Prasici moraju da budu bar 20% skuplji od tovljenika. Ja moje nisam hteo dati ispod 180 nikako pa makar isao u dalju stetu. Isto vazi i za ostale 180 ili nista.
 
Mislim da je mnogo veci problem bezparica nego post. Kod mene u selu se ne gleda puno na veru, nego ljudi nemaju para. Isti problem je i sa tovljenicima. Ja sam ove jeseni jos jednu krmacu pretvorio u kobasice i spao na dve. Otkad znam za sebe a to je nekih dvadesetak godina uvek smo drzali vise. Ovo nikuda ne vodi. Danas dok sam se pogadjao za prasice 2-3 sata u jednom trenutku mi je doslo da uzmem sekiru udjem u obor i poubijam prasice. Doslo vreme da budes usran preko glave, a onda dodje neki neradnik da te vuce za nos. Da bi imao neku zaradu, za koju sam spreman da trpim sve sto ovaj posao nosi sa sobom prasice ne mogu da dam ispod 180.
 
Kod mene je mala ponuda, pa onda ide kako ko koga prevari. U sustini ja kad nisam zadovoljan sa cenom ostavliam za tov, ovi su takodje bili predlozeni, ali naisao ovaj danas pa su otisli. U sustini zadovoljan sam koliko je to moguce sa ovom cenom.
 
Nazad
Vrh