Cena malih prasića na tržištu

@Nikola

Vukli smo mi po 30 komada u turi.
Kada se pojavimo prvi prodamo.
Niko nece kod nakupca da kupi dok mi ne isturimo.
Caki i oni kupuju od nas, tu na pijaci.
Vide ljudi ko nije nakupac i kupe od proizvodjaca.
Ono je malo nezgodno krcmiti na jedno - dvoje, ali uvek se nadje neki da kupi i po 15 - 20 kom.
 
Kod nas toga vise nema.Bilo je ranije,da dodje covek na pijac i napuni kamion.Sada idu po selu i uzimaju na licu mesta.
 
Nece vise niko da se zeza sa papirima za pijacu.A u principu je i bolje meriti kuci.Znamo svi koliko prase moze kalirati,kad ga oteramo na pijacu.
 
Ja sam 2007 imao 6 krmaca i planirao da cu u narednih pet godina imati petnaest. Medjutim sad imam 3 od kojih ce jedna ove zime zavrsiti u kobasicama. Sad razmisljam da drzim morske pse posto je meso zdravije, a i jeftinije od svinjskog(ako se secate price od prosle zime lansirane na javnom servisu gradjana RTS).
 
Danas sam odveo brata kod druga da kupi prase tezine 17-18kg,ovaj mu proda po 200 din/kg.Bio sam malo zatecen,do pre neki dan moglo se kupiti po 170-180din.
 
kod men dragane tek nesto bolje preracunato kuna/dinar 165 din kg , jucer sam prodao 9 komada 28,5 kg prosjek.
 
I kod mene u okolini oko 150 din, zavisno od kupca! Neki traže da budu pelcovani, kod nekih ne mora!!
 
Nazad
Vrh