Cena malih prasića na tržištu

Neće se više Sava baviti svinjarstvom dok je živ. Kad rasprodam sve što imam ni na sliku neću da ih vidim!!!
 
Juce prodato 10 komada od 42 do 52 kg (prosek 45,6) po 170 dinara
Malo cudna kilaza zar ne... Pa dogovor je bio da ih taj pecenjar preuzme pre desetak dana kada su bili oko 35 kg ali je lagao i odlagao. E sada sta ce sa njima neka on misli, jer ja sam mu predocavao da je prirast veci od 1kg dnevno... medjutim on je samo prokomentarisao ma valjda ce umreti neko ( jer takva kilaza u pecenju prolazi na sahranama)
 
Nada umire poslednja.Prasici su vec utihnuli,a ako se ne daj Boze nastavi s ovakvom cenom,nece ih biti ni za lek.Kupovacemo iz uvoza na akcijama.Mozda to i jeste cilj.Bice skuplji sigurno,samo je pitanje ko ce uzeti pare.mi ili uvoznici.::samo bes::
 
Nisam se ni ja nadao takvoj kilazi. Prasici su bili stari 2 meseca i 20 dana. Vrlo sam zadovoljan koncentratom koji sada koristim. -Bez ijednog proliva bez ijednog uginuca vec tri ture...
ili zezas ili preterujes .. ta kilaza za to vreme nema da moze .. nesto si se ti praracunao .. nisam mogao da precutim, kad se nesto ne slaze .. ne moze na tome da ostane .. pozz .. prepravi vreme strarosti prasadi
 
Svaka cast prijatelju prijavi se za Ginisa, moji u tom razdoblju imaju duplo manje kila....ha ha, mozda da probam dekadurabolin da im ubrizgavam kao Svarceneger

Pozz!!
 
Odgovor na nekoliko postova (3unazad)
jedna krmaca mi je oprasila 30 juna kom 9
druga 02.072011 kom 3 (znaci ukupno 12)
njih 12 je zadnjih nekoliko dana jelo 40 kg koncentrata za 24 casa.

Izvolite racunajte sami, a kilazu znate

mozda niste znali da sam proslu turu isporucio sa 2 meseca i desetak dana, i da je tu jedno bilo 41kg znaci za 70 dana, a ostali od 31 do 39... Ja neznam sta je tu cudno?
Nije meni ovo prva godina sa prasicima vec mozda i dvadeset prva. Neznam ja te pojedine nazive niti fazone kao dekadurabolin znam samo za dobar trosak za hranu i veliku brigu o njima sa Podgolijskim vazduhom i vodom iz dolomitskih stena sa sumadijskim koncentratom. Interesantno je to sto kada bih naveo kako ja gajim svinje mnogi bi ovde rekli: ma dajj... ali moje iskustvo je moje... i eto rezultata. Odresite kesu za hranu i bice uspeha...
 
Interesantno je to sto kada bih naveo kako ja gajim svinje mnogi bi ovde rekli: ma dajj... ali moje iskustvo je moje... i eto rezultata.
daj podatak ..koliko pojede jedno (1) , prase ....
moja farma ima od tri krmace 39 kom / pa tu treba da vidis rezultate i kakvi su im uslovi . a ne od dve krmace 12 kom .. dragane o cemu pricas :haha:?
 
@ Draganpan

Druze sve je to ok, samo napisi koliku zaradu imas na tih 12 kom?
Ako su jeli cist koncentrat, bojim se da na njima ne ostaje ni taj Podgolijski vazduh.
Jedino ako je to prodato po 170 din.
 
daj podatak ..koliko pojede jedno (1) , prase ....
moja farma ima od tri krmace 39 kom / pa tu treba da vidis rezultate i kakvi su im uslovi . a ne od dve krmace 12 kom .. dragane o cemu pricas :haha:?
Imao sam ja od dve krmace i 36 kom, ali sada ne... je... ga.
Ali dok sam koristio koncentrat koji ti koristis imao sam i proliva i smrtnosti!!!:svinja:
A to o cemu pricam? pricam o prasicima, da se cita s paznjom da bi se razumelo.
 
ma da li se mi razumemo ..
pricam o prasicima, da se cita s paznjom da bi se razumel
ja u klin ti u plocu.. nemam proliva . niti imam problema sa prasadima . zna se kolicina hrane . za odredjenu masu . ne citas pazljivo da bi mi dao adekvatan odgovvor a aovako mozemo do sutra . meni ode od 35 do 40 kg po prasetu . i imaju od 25 do 32 kg za 70-85 dana
 
Nazad
Vrh