Cena malih prasića na tržištu

Ljidi nisam u opste pametan , sta se ovo radi.. kad ih nemam sekiram se kad ih imam opet sekiracija . mada nema da nemam uvek sam pun ono 20 do 40 kom nije malo na ovu muku .. taman ih odranimo i nadamo se nekoj ceni .. ovo bre ne vodi nicemu .,,, skuplji tovljenici od prasadi . ??
 
Ovo na 140 jedno samo,a ovo na 150-poslovna tajna ::namigivanje:: Uzimam mi 5 kom,za probu.Ako mu bude odgovarao kvalitet,uzimace mi redovno.A nema razlog da nebude zadovoljan.
 
Nekada su angleri vukli prasice iz centralne Srbije.Sada sa severa Banata ili Backe.Ne zna se gde je gora cena.Kad ne bi bilo tog sverca mi bi jos imali ovde dobru cenu.Beograd i NS su dobra trzista.Ne mogu da shvatim da je u tim severnim podrucjima vec godinama losa cena i opet ih ima.Kakva vas muka tera da radite malo sa minusom,a malo sa mizernom zaradom.
Kod mene ide vasa cena + troskovi prevoza i zarada anglera,jos tamo placaju i ljude,koji ih obavestavaju ko ima prasica.Mislim 100 dinara po prasetu.Opet je nama mala zarada.Sta je tek sa vama?::samo bes::
 
Prenosim u celosti clanak iz danasnjega lista "Dnevnik"

PRASICI 160 DINARA

Na vecini stocnih pijaca u Srbiji u septembru je nastavljen trend slabije ponude i traznje skoro svih kategorija svinja, a najtrazenija su kao i proteklog meseca bila presad tezine do 15 kg objavljeno je u biltenu Sistema trziznih informacija poljoprivrede Srbije (STIPS).
Interesovanje kupaca je najmanje bilo za krmacama za klanje, mada je i ponuda grla ove kategorije bila najslabija.
Prasad telesne mase do 15 kg mogla su se tokom septembra pazariti po ceni od 140 do 180 din. po kg. Dominirao je iznos od 160 din. sto je za 10 din. niza cena u odnosu na avgust.
Niza je bila i dominantna prodajna cena prasadi telesne mase od 16 do 25 kg u odnosu na prethodni mesec za 10 din. pa su grla ove kategorije svinja najcesce mogla kupiti po ceni od 150 din za kg.
 
Ako tad ,kad pocnu intenzivno slave ne ode gore,treba sve poubijati i raspatiti.::samo bes::

Onda dogodine prasici 250...pa se svi prime i naprave legla...pa onda cena bunar kad se nagomila....onda za godinu svi rasture, ..sledece godine
cena 300....itd sve u svemu ista prica u Srbiji vec 30 godina
Znam moji se bave ovim poslom vec 60 godina i nikad nije bilo kontinuiteta sa cenom tj profitom
Uglavnom je 1 godina ok,..sledece 2 katastrofa i tako u krug...
....vazno je da je drzava nemi posmatrac...
 
Nazad
Vrh