Cena malih prasića na tržištu

Jutros sam prisustvovao razgovoru 5-6 "velikih poznavalaca" prilika na nasem trzistu stoke (nakupci i sverceri inace),
koji kazu da od 12-tog sledi znacajan pad cene prasica, malo mi je delovalo smesno jer imam utisak da kao da su otkrili toplu vodu.
Svi normalni to znaju. Zato ljudi pozurite sa prodajom ko ista ima jer je u junu verovatno ista cena debelih i prasadi
 
Ja sam i prosli put pogodio da ce cena biti niska jer ja kad imam prasad tako biva.
Evo i sada znam da ce u julu biti jeftina prasad jer mi je jedna juce oprasila 16 kom a drugu ocekujem za 3 dana pa onda za 25 dana pa onda neke za dva meseca...
 
Ovde sve sto stigne posle Djurdjevdana za prodaju racunaj da je kal.Do septembra minus kao u Sibiru.Vodim evidenciju od kad se bakcem sa ovim,i uvek isto ispadne.
 
Da propustim kad imaju trazenje necu jer ih hrani i nemam nista od toga .. imam dve ture ,, ocekujem jos jedno prasenje . pa kasnije u avgustu jos dva ,, pa sta nam bog da ,, ne preskacem nista .. vazno je da su zdrave i da traze vepra ,, pa sta je tu je ..pozz
 
Kalkulacija sa cenom u buducnosti je ne moguca.Ljudi ovo je SRBIJA.U svakom slucaju najbolje sam prosao sa prasicima na jesen,kad pocnu slave i to velikim 30,40kg.Bude dobra i cena i kilaza.Za novu godinu bolje idu manji,a za BOZIC pogotovo.Tako da i ako bude dobra cena omane kilaza.Jedno samo znam,kad svi kolju krmace treba ih zapacavati i obrnuto.
Bojim se da ce na jesen mnogi u vegetarijance.Ova trenutna cena mora uzeti svoj danak.Zivi bili pa videli.
 
Sto bi rekao nas drug Francuz, ja cu da malo eksperimentisem... Jedna krmaca treba da mi se oprasi pocetkom jula, a dve sam ostavio da se zapate pocetkom jula... Inaca , sve su prvopraskinje, u odlicnoj su kondiciji, (oprasene 21 jula) pa cemo videti sta ce biti...
 
Nazad
Vrh