Cena kukuruza rod 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa ako je 14% skini ga pa ga čuvaj u prikolicama dok ne krene prijem(par dana...) Neće mu ništa faliti ako je 14% vlage...
Bolje nego da ti otpusti još koji procenat.... Meni pre par godina nisu dali ništa što sam i m predao kukuruz sa 12% vlage....
 
E, druže moj nemam toliko prikolica.:osmeh: a nadam se dobrom rodu i radovaću se ako izgubim opkladu sa tamarom.
U utorak krunimo.
 
Pa ako je 14% skini ga pa ga čuvaj u prikolicama dok ne krene prijem(par dana...) Neće mu ništa faliti ako je 14% vlage...
Bolje nego da ti otpusti još koji procenat.... Meni pre par godina nisu dali ništa što sam i m predao kukuruz sa 12% vlage....

Pa ne daju Mityoo nikome ako je ispod Jus-a, makar to bio suncokret, soja ili kukuruz. Isti slucaj sam imao po pitanju i soje i suncokreta ove god. ali sta je tu je ( jedino da se zalimo upravi vodovoda sta drugo:haha:)
 
Pa zato sam i napisao, da skida ako nekako zna, jer će čekajući samo otkupljivaču da napravi uslugu.....
 
Pa ne daju Mityoo nikome ako je ispod Jus-a, makar to bio suncokret, soja ili kukuruz. Isti slucaj sam imao po pitanju i soje i suncokreta ove god. ali sta je tu je ( jedino da se zalimo upravi vodovoda sta drugo:haha:)
Ove godine sam na suncokret dobijao pozitivnu bonifikaciju.
 
To zavisi od otkupljivača,naravno da svako trgovanje na berzi ide sa jus kvalitetom ili sad sa SRK (valjda je tako) i oni dobijaju pozitivnu bonifikaciju.
Uglavnom je otkupljivači zadrže za sebe,briga ih za nas.
Najveća nejasnoća mi je ulaz kukuruza sa 14% vlage odbijaju ti rastur 0,5 %!!
Kad nas pljačkaju što nas onda ne pljačkaju i na rastur soje,suncokreta,pšenice.
Šta mene briga ako oni imaju rastur ja hoću moju kilažu da naplatim i brinem o mom rasturu do vage a oni neka brinu za dalje!
 
Talianu ,da upravo tako .
Kiraj ,jeste ja sam na primer predo dosta kukuruza ove godine sa vlagom 12 i nešto posto.Ništa mi nisu dodali ,a momak koji radi na sušari kaže da takav kukuruz izmješaju sa nekim od 16% , samo propuste kroz sušaru 5min bez grijanja i idu dalje.
 
E taj momak malo lupa za sušaru.Ona za to nije potrebna već samo dve ćelije različite vlage(12 i 16) i mesto gde će se mix odložiti.Ali samo da napomenem da mixovanje takvog kukuruza nije baš zezanje.I ono najbitnije je da ne ide 12+16=28 pa kad 28:2=14 % vlage.Kod takvog mixa otprilike ide 1/3 vlažan od 16% i 2/3 suv od 12%.
 
ja prodao danas poznaniku 3,5t po 18,00 sa vlagom 12,2 taj kukuruz mi stojao 8-9 dana u prikolici pa je sve kupio i on istovario kod sebe kuci i odmah uvrecao, e sad da li je dobra cena ili ne videcemo kasnije al bar ga ja nisam morao istovarati pa posle uvrecavati ili opet utovarati kako bih ga prodao
 
E taj momak malo lupa za sušaru.Ona za to nije potrebna već samo dve ćelije različite vlage(12 i 16) i mesto gde će se mix odložiti.Ali samo da napomenem da mixovanje takvog kukuruza nije baš zezanje.I ono najbitnije je da ne ide 12+16=28 pa kad 28:2=14 % vlage.Kod takvog mixa otprilike ide 1/3 vlažan od 16% i 2/3 suv od 12%.
Znam ja jdno mesto gde su isto mešali suv i vlažan samo bili lenji da ga eleviraju ,kad se silos praznio (betonski) došlo do implozije.Izgleda posle više nisu mešali .
 
@Diklofen , ovde uopšte nije bio u pitanju silos nego veliko podno skladište ,prepravljeno a punila ga je šaržna sušara kapaciteta 25t.
Nego nekad sam nedgje pročitao za metodu sušenja kukuruza u zrnu negdje u zapadnoj Evropi (čini mi se Holandiji) prije sto,dvjesta godina nesjećam se , tako što su sirov kukuruz u zrnu miješali sa suvom pšenicom i tako ga čuvali.Kasnije su tu mješavinu vjerovatno koristili za stočnu hranu ili su ih čak mogli razdvojiti ako su imali odgovarajuće sito.
 
Kod nas najbolje placa Barisic 17,00 din/kg a do pre neki dan je placao 18,00:udri:
 
Na novosadskoj berzi je pao na 18 din....Bar tako pišu novine....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh