Cena kukuruza rod 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da, to su silosi od Ćirinih koji su u stečaju.Firma Prva Klasa ih je uzela u zakup.
 
@mityoo
Jus od 25% vlage je oko 82.7% od vlaznog kukuruza, sto mu dodje jus 16.92 dinara kad se sracuna na jus. Posto je telkel, nema odbijanja za susenje, tako da ta cena i nije losa spram ostalih ponuda koje imamo na trzistu.

Polako, tek se zahuktava vrsidba kukuruza. Na stranim berzama je cena veca nego kod nas, ko moze neka saceka sa prodajom najmanje do Nove godine. Moja procena je da ce u jan/feb biti kukuruz jus vlage oko 200-210e/t. No videcemo kako ce se stvari razvijati. Ta cena je moja pretpostavka a i zelja :osmeh:
 
Polako, tek se zahuktava vrsidba kukuruza. Na stranim berzama je cena veca nego kod nas, ko moze neka saceka sa prodajom najmanje do Nove godine. Moja procena je da ce u jan/feb biti kukuruz jus vlage oko 200-210e/t. No videcemo kako ce se stvari razvijati. Ta cena je moja pretpostavka a i zelja :osmeh:
Da li si uzeo u obzir faktor zvani "Vuktorija" :zli:
 
pa mozemo i mi uzetti u obzir da ne prodajemo njima koliko god ponudili ,oni hoce dav gospodare celim trzistem. samo nas uvrcu. mada mozda im je to i fora da se naskuplja sto vise kukuruza jer izvoznici nemogu da rade zbog dunava,ali popravice se stanje. bice ta cena i pre,jer sada sta se proda prodalo se posle ide malo pred novu godinu,pa na prolece
 
@mityoo
Jus od 25% vlage je oko 82.7% od vlaznog kukuruza, sto mu dodje jus 16.92 dinara kad se sracuna na jus. Posto je telkel, nema odbijanja za susenje, tako da ta cena i nije losa spram ostalih ponuda koje imamo na trzistu.

Polako, tek se zahuktava vrsidba kukuruza. Na stranim berzama je cena veca nego kod nas, ko moze neka saceka sa prodajom najmanje do Nove godine. Moja procena je da ce u jan/feb biti kukuruz jus vlage oko 200-210e/t. No videcemo kako ce se stvari razvijati. Ta cena je moja pretpostavka a i zelja :osmeh:
Nisi me razumeo... Oni otkupljuju za 14 din/kg sve što je ispod 25% vlage, nebitno dal je 13% ili 24%... a ono što je vlažnije ni ne otkupljuju....
 
@mityoo
Razumeo sam te sta si napisao. Ja sam objasio da ako im predas sa velikom vlagom dobijas za trenutno stanje trzista dobru cenu. Ako je vlaga ispod 20 onda se ne isplati.
 
Ove godine Jako Lose rodilo Kod nas,Sa 8 Kj 10 Kikindi prikolica,a trebalo bi 16.Gledao od komsija kukuruze isto i Jos losije Valjda ce se to odraziti na cenu
 
Nebih se bunio da bude dobra cena, meni je rodilo na 80 ari dve navrh pune petotonke klipa, i sve sam spakovao u čardak...

Kukuruz je suv, klizi, tako da neverujem da je 14 din/kg dobra cena... Po nekoj mojoj slobodnoj proceni nema više od 17-18% vlage...
 
@mityoo
Jus od 25% vlage je oko 82.7% od vlaznog kukuruza, sto mu dodje jus 16.92 dinara kad se sracuna na jus. Posto je telkel, nema odbijanja za susenje, tako da ta cena i nije losa spram ostalih ponuda koje imamo na trzistu.

Polako, tek se zahuktava vrsidba kukuruza. Na stranim berzama je cena veca nego kod nas, ko moze neka saceka sa prodajom najmanje do Nove godine. Moja procena je da ce u jan/feb biti kukuruz jus vlage oko 200-210e/t. No videcemo kako ce se stvari razvijati. Ta cena je moja pretpostavka a i zelja :osmeh:
Mislim da sam razumeo šta si hteo da kažeš ali od 10 kg. kukuruza sa 25 vlage po odbitku vlage ostaje ti jua 87,2 kg a ne 82,7 kg kako si napisao.
 
Ako sam dobro protumačio tabelu sa predhodne strane koju je postavio član Kiraj ako doneseš sa 25%vlage ostaje ti za naplatu oko 76%:sta:
 
Imamo parcelu koja može da se radi ,14% vlage, kombajn je spreman ali ima problema oko prijema ,pošto se još radi suncokret.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh