Cena goriva

Zar kosacica ne moze da koristi onaj skuplji benzin?
 
kod nas pocela ozbiljna kradja nafte po kucama...u nedelju dana 5-6 kuca primetilo da nema nafte :) kod jednog su rasekli ogradu i usli u dvoriste i izvukli iz oba kombajna
 
Ja sam uzeo prvog dana rata u Ukrajni 1000 litara od taxi petrola po 155, uzeo bi sad jos nesto da napunim jer koristim i za traktor i za auto istu naftu sa Nisa po 179 ali ne mogu ici traktorom do pumpe. Ima li neki drugi nacin uzimanja te nafte za poljoprivrednike?
 
Trenutno ne!Misljenja sam da ce u narednim danima morati nesto da se izmeni po tom pitanju jer ovo trenutno je idiotluk i apsurd!Ako ostane ista situacija,ne gine nam pretakanje iz rezervoara u sudove pa opet na pumpu i tako u krug.Ja imam neku solidnu zalihu i svakako cu se snaci i uzeti jos par stotina litara.Najgore ce proci stariji ljudi i mali sitni proizvodjaci.Ima okolnih sela koja su udaljena i po 20-30km od prve benz.pumpe.Vise puta sam uzimao komsijama koji su stariji ljudi po 10-20-30l.neko za toliko ima para!Nekome sa 3000din u dzepu bas je isplativo sesti na traktor i otici 30km po gorivo i usput potrositi polovinu.Sacuvaj boze!
 
Svratio na NIS da vidim stanje,u kante može da se sipa samo skuplji dizel,jeftin za sada nedaju kažu da je tako na svim pumpama.
 
U Titelu na Lukoil i privatnoj trenutno nema nista, benzin moze u auto, i neke metalne rez za camce, za kosilice ne moze ni u sta, a u traktor samo da doteras. E sve im.... M!!!
 
To sa zabranom u kante je glupost velika.
Meni prva pumpa na 22km.
Pa kako cu u zetvi, svaki dan da idem na pumpu 44km u oba pravca ili....
 
Nazad
Vrh