Cena goriva

Ajd ne smaraj me vise tvojim filozofijama, ti mora da si zavrsio iste skole kao Sinisa Mali

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Ja i moj knjigovodja,evo sad ne znamo kako dalje :) Dakle kupljeno po VP ceni kako ja sad da odredim cenu?Da zažmuri na PDV udarim maržu i to mi je to?

E moj Barbula.
 
1637670250-image007.jpg
 
Ala tupite onu stvar za medalju,pdv a rabat,ovo ono pa rade u minus da,da prica za malu decu

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Ko kaže da rade u minusu,samo neće da prodaju i rade nove transakcije dok su zamrznute cene.A do tad može Vučić da ide u Bugarsku da otme par kompozicija kao što je i respiratore :D

Ne treba zaboraviti da jedan od branitelja kupaca i sam ima svoje pumpe :LOL: a treba da brani sirotinju raju.
 
Ja i moj knjigovodja,evo sad ne znamo kako dalje :) Dakle kupljeno po VP ceni kako ja sad da odredim cenu?Da zažmuri na PDV udarim maržu i to mi je to?

E moj Barbula.
Dali ti ne znas da citas ili se pravis lud,ne kazem ja da treba da se zazmuri na PDV nego ne mozes da racunas marzu na akcizu I PDV I da opet na to udaris PDV,ti udaras PDV naPDV i zaradjues na akcizi I PDVu

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Danas u Jagodini na pojedinim pumpama nema dizela od 179 din, pise ne radi a ovaj cepa vec 194din.Mislim da treba odmah da podignu cene na 250 i da puste gorivo. Nama ne smeta cena uopste, nafta je bila skoro 0$ Brael ali to se nije odrazilo kod nas na cenu, 2008 je bila preko 150$ Barel pa je opet bila jeftinija nego sada.Otvorile su se mogucnosti za razne maleverzacije, kao nikada do sada Kukuruz istorijski skup a kod nas 28 dinara!
 
Dali ti ne znas da citas ili se pravis lud,ne kazem ja da treba da se zazmuri na PDV nego ne mozes da racunas marzu na akcizu I PDV I da opet na to udaris PDV,ti udaras PDV naPDV i zaradjues na akcizi I PDVu

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
I kako bi ti sa 189din,da odbiješ PDV,pa akcizu i tek onda da računaš maržu od 12%.Aj sad saberi sve to i uporedi sa VP cenom i ja ću do kraja života sve od tebe da kupujem :)
 
Danas u Jagodini na pojedinim pumpama nema dizela od 179 din, pise ne radi a ovaj cepa vec 194din.Mislim da treba odmah da podignu cene na 250 i da puste gorivo. Nama ne smeta cena uopste, nafta je bila skoro 0$ Brael ali to se nije odrazilo kod nas na cenu, 2008 je bila preko 150$ Barel pa je opet bila jeftinija nego sada.Otvorile su se mogucnosti za razne maleverzacije, kao nikada do sada Kukuruz istorijski skup a kod nas 28 dinara!
2008 je država odredjivala maksimalnu cenu derivata.Isto tako i 2012 na NIS-ovim pumpama gorivo bilo 2,5 din jeftinije nego kod drugih kojima taj isti NIS prodavao,svojevoljno im skinuli 2,5 din od marže onako na kvarno.Pa se tad država setila da se ne meša sve do Vučića,koji ograniči maržu na MP,a VP cene ostavi na slobodnom tržištu.
 
I kako bi ti sa 189din,da odbiješ PDV,pa akcizu i tek onda da računaš maržu od 12%.Aj sad saberi sve to i uporedi sa VP cenom i ja ću do kraja života sve od tebe da kupujem :)
Ja to vidim ovako. Kupio sam naftu po tih 189 din. U toj ceni je uračunata cen nafte, akciza, i pdv. Znači ja sam dobio fakturu na tih 189 din. Na tu cenu zaračunavam 20% marže i prodajna mi je 226,8. Kad sam uzeo naftu dobio sam pdv koji je uračunat u 189 din. Kad sam je prodao dao sam pdv koji je uračunat u 226,8. Razlika u pdv, dnevni troškovi i plate radnicima su 10%. Ostalih 10% od marže su zarada! I to bi trebalo da je to...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Kako sad 12 posto a sinoc bila 15

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
To sam ja tebi prodavao :) Ovako već godinama je marža 12%.Kažem ti javno dostupni podaci.A za rabat od 2% se ne buniš?A NIS daje 3%

I nemoj da razvodnjavaš nego računaj.Ili samo znaš da ulećeš,a bušan na sve strane.

Dakle imaš pitanja imaš svo vreme ovog sveta,pa čekam da mi odgovoriš :)
 
Ja to vidim ovako. Kupio sam naftu po tih 189 din. U toj ceni je uračunata cen nafte, akciza, i pdv. Znači ja sam dobio fakturu na tih 189 din. Na tu cenu zaračunavam 20% marže i prodajna mi je 226,8. Kad sam uzeo naftu dobio sam pdv koji je uračunat u 189 din. Kad sam je prodao dao sam pdv koji je uračunat u 226,8. Razlika u pdv, dnevni troškovi i plate radnicima su 10%. Ostalih 10% od marže su zarada! I to bi trebalo da je to...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Pa ne baš.
 
Mnogo si naporan I sto se mene tice pobedio si

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh