Cena goriva

Ja kontam da bi danas kostao negde oko 190 din.. ali mi nije jasno kako da smo jeftiniji od austrije i nemacke…
 
Ево из пореске потврда да је код нас велика оти

Ali ovo nije sve – tu je i PDV

Na kraju, ne treba zaboraviti da se na akcizu plaća i PDV. Prvo se iznos akcize uračuna u cenu proizvođača, pa se potom na taj iznos obračuna PDV u iznosu od 20%, pa je usled akcize i poresko opterećenje PDV-om veće.
мачина неки су били у праву
 
Cale mi kaze jos nije strasno, da je u "srecna" vremena za dubravu klipa kupovao bure nafte. Kukuruz u zrnu je 30din, klip je na 2/3 cene od zrna, a u dubravu stane 3t klipa.
Znaci prikolica bi kostala 60 000din, sada za tu prikolicu moze preko 300l nafte.

Ne znam kako da objasnim, kao da zeli da bar mi mladji ne znamo sta je kriza i nemati.
E vidis Miki moj koje je to vreme bilo i za cije vladavine se to desilo!
Zanimljivo da vecina je zaboravila olako sve, pa ih je opet dovela na vlast!
U onim ‘90 - im zaduzio sam se u jednoj zadruzi za 1 l Pivota protiv vrednos u DM pa na jesen kad sam se razduzio bio je vrednost 800 kg soje.
Da 800 kg nisam pogresio!
Ima jos i ovoga: 1 l benzina 3 DM na crno jer pumpe su bile suve a mescna plata 3,5 DM.
Drug je nosio punu Loznicu suncokreta i za 2,5 meseca kad su ga isplatili mogao je kupiti 10 DM.
A kroz onu inflaciju secam se i kad sam kupio za 12 DM 10 gajbi piva.
Bilo je svega i da Bog vise nikad ne vrati ono vreme!
 
Danas je drugaru isporučio 3.000 po toj ceni...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
E vidis Miki moj koje je to vreme bilo i za cije vladavine se to desilo!
Zanimljivo da vecina je zaboravila olako sve, pa ih je opet dovela na vlast!
U onim ‘90 - im zaduzio sam se u jednoj zadruzi za 1 l Pivota protiv vrednos u DM pa na jesen kad sam se razduzio bio je vrednost 800 kg soje.
Da 800 kg nisam pogresio!
Ima jos i ovoga: 1 l benzina 3 DM na crno jer pumpe su bile suve a mescna plata 3,5 DM.
Drug je nosio punu Loznicu suncokreta i za 2,5 meseca kad su ga isplatili mogao je kupiti 10 DM.
A kroz onu inflaciju secam se i kad sam kupio za 12 DM 10 gajbi piva.
Bilo je svega i da Bog vise nikad ne vrati ono vreme!
90-ih dok je bio rat u Bosni stari kaze da je prodo junicu i bika i za te novce nasuo skoro 2 bureta goriva.
 
Juce mi zvoni tel. Kad ono sa nisove pumpe da me obavesti da je stigao ed pa mogu doci sa buradima

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Verovatno PDV na PDV
Osnove trgovine.Ne postoji PDV na PDV,kad se radi kalkulacija i kad odbiješ rabat dobiješ nabavnu cenu,a pošto se faktura uvek radi da obračunatim PDV-om razlika koja nastane kalukalcijom nabavne cene i marže dobijaš dodatnu vrednost koja jelte mora da se oporezuje sa 20% PDV.

Tako da NIS-ova cena + marža+20%PDV i dobiješ konačnu cenu.

Dakle platio si 189din dobio si 2% rabata i cena sa rabatom ti je 185.22 i tu cenu kalkulišeš,na to dodaš svoju maržu i eto ti cene,al ako hoćeš da uradiš porez.Na razliku od 185.22 i marže računaš PDV 20% i dobiješ maloprodajnu cenu.

Nadam se da imate dobre knjigovodje.

I da ne računaš,pošto ti teško ide,cena goriva sa 189din 2% rabata i 15% marže izadje 218.56din.
 
Poslednja izmena:
Osnove trgovine.Ne postoji PDV na PDV,kad se radi kalkulacija i kad odbiješ rabat dobiješ nabavnu cenu,a pošto se faktura uvek radi da obračunatim PDV-om razlika koja nastane kalukalcijom nabavne cene i marže dobijaš dodatnu vrednost koja jelte mora da se oporezuje sa 20% PDV.

Tako da NIS-ova cena + marža+20%PDV i dobiješ konačnu cenu.

Dakle platio si 189din dobio si 2% rabata i cena sa rabatom ti je 185.22 i tu cenu kalkulišeš,na to dodaš svoju maržu i eto ti cene,al ako hoćeš da uradiš porez.Na razliku od 185.22 i marže računaš PDV 20% i dobiješ maloprodajnu cenu.

Nadam se da imate dobre knjigovodje.

I da ne računaš,pošto ti teško ide,cena goriva sa 189din 2% rabata i 15% marže izadje 218.56din.
Vidim da si imao neprospavanu noc dok si sve to sracunao,naravno da se mora uracunati porez na marzu ali ti si sracunao marzu I na akcizu I na PDV,bio bi dobar knjigovodja

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Nemam ja nikakvog knjigovodju ali priznaj da si se malo zatrcao,da si od pocetka znao sta pises napisao bi +marza+ PDV na marzu

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Nisam se ja nigde zatrčao,to što si ti PDV računao na NIS-ovu cenu pa ti litar ispao 300din i uplašio se to je tvoja stvar :D

Svako treba da ima knjigovodju,ko pokušava da prodaje nešto.
 
E kad bi se covek uplasio svega sto se ovde lupeta...Sam sebe si zbunio,te NIS ne placa PDV jer nema prometa te +qrac+ palac.Ako ti imas knjigovodju koji zaracunava marzu i na akcizu I PDV dzaba ga bilo

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pošto su imitirali susede kada su ograničili cenu ,hoće li opet ?To bi bilo 195 dinara.
 
Nazad
Vrh