Cena goriva

Brent sirova nafta na americkoj berzi od sinoc skocila na 130 dolar po barelu! 💵
 
Pogresno doba je objasnio, meni su pricali da su u sretna vremena za 5 kj zita kupili 542 i sva radila… a za 5 kj klipa torpeda 60 ks, naravno sve novo…
Ja neznam kako mislis da urade nesto kad za svaku sitnicu cekaju od bg dozvolu… i direktno im se kroji svaki potez, autonomija je samo na papiru…
Pa zar mi još ne otplaćujemo kredite za ta srećna vremena i nerealne paritete?
 
Danas sam na NIS pumpi kupio dva bureta goriva. Čekao sam u redu 7 sati, ceo dan nije bilo evro dizela, i tek oko 18h je došla cisterna. Dok smo se raspitivali kod pumpadžije kad će stići cisterna, rekao nam je da gradovi imaju prioritet...
To si i ti cekao ispred pumpe? Ja prolazio pa mislio nesto dele dzabe,jel zna neko za vrbas,kula jel stigla cisterna?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Сељакизграда, опет ти остаје транспорт од једном толике количине горива.
Dok ne donesu zakon ili uredbu ne mogu ništa sem da plaše.Nikako nije regulisano kod nas to sipanje van rezervoara ni koliko može da se sipa ni posuda u koju se sipa.

Jedino ako ne izmisle nešto oko Adr-a.

Mada već se vidi scenario,e ne smem u flašu imaš kod nas da kupiš kantici,do juče bila 500din,sad je 2000 i slično.
 
Sinoć najnormalnije natočio 200l u buriće na Nis kod groblja u Vrbasu.Jedino što je bilo istakanje iz cisterne kada sam stigao pa sam čekao 10-ak minuta.Za to vreme na pumpu nije došlo nijedno vozilo.
 
Juce na ulazu u vrbas iz kule tocili ceo dan u karnistere 1000 pa nisam ni isao tamo a u kuli jedva mi dali 400l a na drugima nije bilo crvenka isto prazna cekaju cisternu

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Trebalo bi mi jos nekih 1100-1200l ali moram prvo da idem kolima do vrbasa da vidim jel ima toliko da ne idem ko juce pa da se vracam prazan

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
U beceju na Nis-ovoj pumpi ima nafte i moze da se sipa ali samo u metalnu burad ili u kocku od 1000litara. A ja poneo plastinu burad :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod nas u Nadalju nema dizela, Turija takođe. U Srbobranu ima na svim pumpama ali u kante ne može. 1000 litara može a u kante 100 l ne može...nemaju prava na to ali eto može im se. Tako da za mene nema goriva a ovaj sa kockom dođe više puta i odnese par hiljada litara.
 
Nazad
Vrh