Cena goriva

Trebalo bi da jeste,sad dal je na metalnoj ili drvenoj paleti...
Izgleda da pumpadžije mrzi da se bakću sa manjim buradima a pogotovo kantama ,ovako stave pištolj u kocku 1000l i uživaju,može im se.
 
Nikad do sada mi pumpadzija nije sipao… ovo je bukvalno zajebancija ljudi. Verovatno ce cena da ode gore pa je svima u cilju da se manje proda


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cena već otišla gore samo nam nisu javili,189,21 VP cena + akciza 69,43 pa na sve to pdv 20% i to još uvek po usklađivanju iz 2021.Uglavnom u Februaru uskladjuju harač ove godine kasne.
 
Pa barel je 139 bio jutros? Ali opet...

Zvuči previše izađe po tome 310dinara + marža pumpe.

Akciza ti je mala. Mnogo veća je od tih 69+pdv
 
Kako su ameri dovitljivi, sad se dogovaraju da evropa udari sankcije rusiji i ne kupi njihovu naftu, ali ce zato kupiti americku… briga rusa sto necemo njegovu, uzece je kinez…
Pogresno, ameri i sada kupuju rusku naftu i prodaju dalje, dolar skocio, sad kasiraju zelembace, ne moraju ni da pale avione i bacaju zardjale bombe.
 
Moraju ameri nekako da nadoknade sta su izgubili u koroni

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ja idem preko i izađe me 145 din dizel,imam malu zalihu ali još jedno 250-300 lit nek se nađe.Na 55 lit rezervoar 2 litre mi je trošak.
 
Cena već otišla gore samo nam nisu javili,189,21 VP cena + akciza 69,43 pa na sve to pdv 20% i to još uvek po usklađivanju iz 2021.

Та цена већ укључује акцизе и ПДВ. Једино се додаје ПДВ на маржу продавца. Нпр. ако зарађује 10 динара, ПДВ је још 2 динара, значи укупно 201,21.
 
PDV se plaća nakon prodaje,rafinerija plaća akcizu,markiranje i tako formira cenu.Na cenu sa akcizom se obračunava PDV,samo kod nas i nigde drugo na kugli zemaljskoj.
 
Nazad
Vrh