Cena goriva

Pumpa gura kao i ranije, pre filtera.
Protok je takav da se ne oseca teze pumpanje.
Kaze mi sin da je ta cena bila za filter i nosac kad smo ga namontirali. Mislim da ima oko 2 godine od onda.
 
Smanjili popust na 8 dinara i ukinuli razvoz 1,5. Bolja cena bila dok nisu ograničili.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Pitam se ohće li ovo sa cenom nafte konačno naterati državu da smanji svoj harač zvani akciza? Jer posle ovog ograničenja, usled ovakve cene i inflacije zaista ne bi čudilo da gorivo (dizel) ode i blizu 200 dinara litar...pričali smo u šali, sad gledajmo..

Ako sam naišao na ispravan podatak, akciza na dizel gorivo u Srbiji od 52% je 7. najviša na svetu, odnosno druga najviša za srednje razvijene zemlje.
 
Poslednja izmena:
Nema šanse da će smanjiti akcize to im je čista lova. Čeka se verovatno da prođu izbori. Da se akciza usaglasi tj.podigne. A i rekli su da ove godine treba da se uvede i neka ekološka taksa na gorivo, tako da će i to podići cenu. Naravno ako bude nafte.
 
Ако имаш времена прочитај коме ће се уплаћивати та еколошка такса на CO2. И требало би почети мешање етанола 10%. Значи платиш литру добијеш 900 мл бензина. Ово гориво просто обожавају мотори и системи за довод горива.
На јт се може наћи како извући етанол из бензина. Веома једноставно.
 
Nazad
Vrh