Cena goriva

Da li neko zna da kada iskoristim onih 100l po hektaru mogu i dalje da sipam po 179 preko Agro kartice ili biće automatski blokirana za ovu godinu. Nigde ne mogu da nađem nešto o tome?
 
Mozda je neko pisao vec, sipao sam 170 litara, uveden je u e agrar, sad hocu da podnesem, da li mogu svih 170 litara na jednu parcelu, ili moram da podelim na vise parcela ?

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Da li je dovoljno samo da se unese JMBG nosioca gazdinstva bez BPG?
Sipao sam na NISu i trazili su samo JMBG,racun se pojavio sutradan u Eagraru.
Rekli su da ne treba BPG,a citam u postovima iznad da JMBG ide za pravna lica ???
Da li to znaci da meni na racunu mora da bude BPG kao fizickom licu ili je nebitno da li pise JMBG ili BPG?
 
  • - 14: PIB Pravno lice ili preduzetnik koji je identifikovan Poreskim identifikacionim brojem (PIB) i ima poljoprivredno gazdinstvo
  • - 15: JMBG Domaće fizičko lice - preduzetnik poljoprivrednik, odnosno preduzetnik drugo lice u smislu zakona kojim se uređuje porez na dohodak građana, koje je identifikovano JMBG-om i ima poljoprivredno gazdinstvo
  • - 16: BPG Fizičko lice - nosilac porodičnog poljoprivrednog gazdinstva koji nije obveznik poreza na prihode od samostalne delatnosti i koje je identifikovano jedinstvenim brojem poljoprivrednog gazdinstva (BPG)
mozda ovo razjasni
 
Ja sam izgleda zeznuo nesto, imao sam 170 litara, i aplicirao sam 1 ha tj 100 litara, poslao zahtev i nzm kako sad da posaljem i za ostalih 70 litara, pise da nemam vise racuna...

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
I ja isto, pokušao malopre da podnesem zahtev, i kada sam podneo sad mi piše čim udjem u Eagrar došlo je do greške, a kada to ugasim u delu refakcije za gorivo nema ni računa ni zahteva za refakciju ...
Užas 500 litara skoro računa
 
Ponovo sam slusao izlaganje ministarke koja kaze da je nisova kartica povezana sa e agrarom i kada se uzme 100 litara po ha. kartica ce biti blokirana ne moze se vise uzimati gorivo po 179 din. tako ko je ovih dana uzeo gorivo po 179din a nije naveo podatke to gorivo mu se racuna u onih 100l. po ha. ali nemoze dobiti refakciju.Tako dobro vodite racunada ne dajete karticu nekom drugom jer se sve vodi kao vasa potrosnja po hektaru.
 
Da li je dovoljno samo da se unese JMBG nosioca gazdinstva bez BPG?
Sipao sam na NISu i trazili su samo JMBG,racun se pojavio sutradan u Eagraru.
Rekli su da ne treba BPG,a citam u postovima iznad da JMBG ide za pravna lica ???
Da li to znaci da meni na racunu mora da bude BPG kao fizickom licu ili je nebitno da li pise JMBG ili BPG?
Ni meni ovo nije jasno.Na racunima iz nekog razloga nisu mogli da mi ubace bpg, vec samo jmbg,ne znam zbog cega.
 
Sve je do benzinke pumpe, i radnike koji rade tamo...
Moje mesto samo JMBG
Susedno selo samo BPG..oba racuna se pojave u e agraru...
 
Ja sam gorivo uzeo i na racunu stoji JMBG a nisam u sistemu PDV nego fizicko lice. Racuni su uneti u Egrar. I sta sad raditi? Da li mogu podneti zahtev za refakciju ili se mora nesto ispravljati?
 
Čim su se pojavili na tvom BPG-u znači da su evidentirani i povezani. Sad samo da opredeliš neku parcelu i podneseš zahtev za refakciju.
Ja sipam manje količine i neću još podnositi zahtev, dok se malo ne nalupi računa. Dosadilo mi da stalno stižu rešenja i to po nekoliko puta, jedan te isti. Počeće da preliva u E-sandučetu, kao u žetvi.
 
Nazad
Vrh