Cena goriva

Izgleda da privreda staje polako ili kako kazu privredna aktivnost.
Bice novci skupi a svi pričaju o nekoj inflaciji 'koja inflacija sve je krenulo u rikverc.
Lovu ne stampaju vise.
 
Ma naravno, 100 evra 2010, recimo imalo vrednost kao sadašnjih 300-400, sigurno!
A ja sam tada za tih ondašnjih 100 evra davao 40kg trešanja, a sada mi za 300-400 evra treba 200 do 300kg trešanja.
 
To znam za inflaciju. Zena kad trazi pare za prodavnicu beci se na 100km , kaze , sta cu stim , nemogu ni korpu napuniti a kolica se ne uzimaju bez 100e ?
A roditelji na selu kazu , sta ce kolica , to se samo za slavu i Bozic guralo po marketu?
 
To znam za inflaciju. Zena kad trazi pare za prodavnicu beci se na 100km , kaze , sta cu stim , nemogu ni korpu napuniti a kolica se ne uzimaju bez 100e ?
A roditelji na selu kazu , sta ce kolica , to se samo za slavu i Bozic guralo po marketu?
Jos jedna stvar oko poskupljenja.Ovo sve koriste trgovci pod izgovorom da je nabavna cena Veca podizu maloprodajne cene.Ulazne cene svega su iz dana u dan manje.Da je zdrave konkurencije to bi islo mnogo brze milsim na padanje cena
 
Evro definitivno gubi vrednost, i to je mnogima na ovim prostorima neshvatljivo nažalost, valuta kao i svaka druga. I dinar ga prati što se vidi iz kursa. Da je dinar održao vrednost kurs evra bi danas bio ispod 100 din
 
Postoji inflacija svjetska i lokalna i postoji kurs valuta , ali mora se reci koja prema kojoj se misli . Zato malo zbunjuje sto ovde neko kaze neko cuva evro ili obara evro .
To je kretanje dinara u odnosu na evro . Ako je napr danas 1e 117 rsd a sutra 118 rsd , a odnos evro , franak , dolar npr isti , onda nije evro skocio nego je dinar pao to ocu da kazem
 
Postoji inflacija svjetska i lokalna i postoji kurs valuta , ali mora se reci koja prema kojoj se misli . Zato malo zbunjuje sto ovde neko kaze neko cuva evro ili obara evro .
To je kretanje dinara u odnosu na evro . Ako je napr danas 1e 117 rsd a sutra 118 rsd , a odnos evro , franak , dolar npr isti , onda nije evro skocio nego je dinar pao to ocu da kazem
Nije Momo slobodno kretanje kursa . Ako ode E gore , zemlji pada ukupan BDP , plate i penzije postaju manje i ukupan dug raste . Zato ce svim sredstvima cuvati kurs . Mali kurs odgovara i uvoznicima a mi od uvoza imamo carinu .
Sto se inflacije tice to drzavama odgovara jer vise novca od PDV ide u budzet . Moguce i da je dogovorena inflacija jer svima odgovara sem nama obicnim smrtnicima .
 
Бензин се приближава цени дизелу? Занимљиво...
Момо, колико је бензин преко дрине?
 
Nazad
Vrh