Cena goriva

Kod nas todrugacije, kad je barel otisao na 120 oni blokirali cene i sad kad je pao na 85 kod nas se nemenja cena a barel varira od 85-97 ceo mesec

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Treba gorivo da bude još skuplje...
idu ljudi kolima na pisanje.
Onog momenta kada bude potražnja manja cena možda i padne .To bi bio slučaj u normalnom svetu.Kod nas je drukčije mora se plate krediti penzije..skupi autoputevi čuda mida
Zasto?
Zato sto toliki drzavni aparat mora od neceg da zivi. Glasali smo za takav aparat i ucesce u njemu i sad nemamo nikakvog prava da se bunimo i pitamo.
Kad tad će to da.pukne
Ali da bi puklo to prvo mora da pukne sve što je zdravo i što realno donosi novce a tu smo i mi.
I kad pukne to opet će da budu krivi ti koji su radili ovi neradnici uvek imaju izgovor'oni su rodjeni kao gospoda.
Stvorila se kasta ali umišljena ,...Ne znam kako će da izadje sve ovo.
Moje mišljenje je da trebamo da budemo pametni i održivi 'i što manje zaduženi ako je moguće.
 
Ако падне потражња за горивом онда држава то надомести са већом акцизом. И докле тако? Па и држава троши гориво, али не верујем да може остати дужна гаспрому. Са оваквим начином почеће да једе буџет. А ту је и струја, каже вођа за незналице да уназад годинама увозимо струју.
Само ето сад је скупа.
 
Nisu oni nažalost naivni za to kad treba da kupe svoj harač odnosno kajmak, znaju da se Srbin navukao da vozi kola za svaku sitnicu. Uostalom, što reče moj komšija jod odmah kad je bilo, valja nažalost od nečega sad vratiti nazad onih 100evra po 100evra, od nečega finansirati sve što se u koroni nije obustavljalo i slično.

Ja bih samo posebno istakao jednu stvar koju je i ovaj čovek u klipu spomenuo, a koju sam i ja znao iz nekih osnova ekonomije...ne može da postoji porez na porez, jer akciza je porez, samim time ne može se obračunavati porez na akcizu. To je skandal. Meni je čudno kako na to iz svih belosvetskih zemalja, pogotovo naših evropskih niko ne reaguje, neki sud, jer je to protivzakonito i protivnormno i nigde ne postoji u svetu ako se ne varam. Ispada da država sama svoje građane kamatari.
 
Ja ga održavam,registrujem i sipam gorivo,za svoje pošteno zaradjene pare.Sve dok je tako ima da se vozim i za tri metra ako treba.Kad mi država da olakšice što se manje vozim onda može i da očekuje štednju.

Isto i za struju šta potrošim to i platim,nema nikakve stimulacije da se štedi.Kad sam radio izolaciju države nigde,kad sam radio stolariju takodje.

Ne zanima mene što su uništili domaću proizvodnju kao kupca.Nek jure onoga ko je odgovoran za to.

Po javnim preduzećima klime na prvi znak vrućine kreću da rade punom parom,svetla se ni ne gase.Službeni automobili samo špartaju.Policijska patrola sa radarom 3 sata drži busiju ne gase motor jer Bože moj kako bez klime,da se oznoji.Dakle eto odakle domaćinska država da krene da štedi.A gde je dekorativna rasveta koja se valjda prva gasi kad je kriza,ali ne oni našli rešenje novogodišnja rasveta samo mesec dana :ROFLMAO:

Ili jednostavno nek se igra po tržišnim cenama pa da se vidi kakav je otrovan pacov ekonomski tigar.
 
vidis da on u svemu govori MI a misli na njih sektu
MI smo platili
MI smo uradili
pomozite drzavi tj NAMA
ustvari narod sve to placa jer je drzava bukvalno kada se pogleda jedna firma-budzet znacu prihodi i rashodi i on uvek mora biti na 0-slovima nula
pre neke 3 4 godine govorio je on i ostali kako smo u suficitu--taj suficit ne moze i nesme da postoji u budzetu jer ako imas viska para navodno znaci da negde nisi uradio ono sto si mogao...da li na neki put,na subvencije,zdravstvo,semafore itd itd najprostije da objasnim
 
Gorivo se placa keš nisam čuo da može na odloženo odeš na pumpu sipas i platiš automacki sipas u budžet pola para tako da tu država lako puni budžet e sad da se to vrati ka nama pa ajde ali posto se drpa na sve strane gledam da maksimalno redukuje potrošnju goriva i time smanjim pljačku
 
Nazad
Vrh