Cena ARENDE u vasem mestu???

Pazite da jako brzo ne krenete svu da plaćate zemlju sa 200 na 400 sa 300 na 450 itd.
Šta hoću da kažem da je prošle godine rodilo "ljuccki" pa cena od 30 din kukuruza i dobre cene ostalih videli bi stabbinto bilo.Pokolj otimao bi sin od oca otac od sina a za braću da ne pričam.
Morao bi da ideš u centar sa dva pištolja .....
Pričamo price...
 
Pazite da jako brzo ne krenete svu da plaćate zemlju sa 200 na 400 sa 300 na 450 itd.
Šta hoću da kažem da je prošle godine rodilo "ljuccki" pa cena od 30 din kukuruza i dobre cene ostalih videli bi stabbinto bilo.Pokolj otimao bi sin od oca otac od sina a za braću da ne pričam.
Morao bi da ideš u centar sa dva pištolja .....
Pričamo price...
Jbg vi Crepajci biste mogli da trosite lovu i na druge stvari osim zemlje...npr drogu,alkohol,kocku,zene... :LOL:
 
Nece se pojaviti niko ni sa jednim metrom kvadratnim do god je kredita i banki . Hteo sam malo da zatalasam forum da krene raspravka ,mene zemlja u zakup ne zanima . Radio sam zakup dok je bila podnosljiva cena oko 160 e kad je presla odusto sam pojavili se neki novi klinci platili prvo 200 pa sad i 300 i vise . Na jednom sastanku pitaju me sta cu sad kad necu da tovim ,ja im reko radicu zemlju dacete mi svako po 10 jutara zakupa i cena ne skace ili cu morati da se takmicim otice arenda na 300 e kad jedan klinac kaze dace on 350 e inace on je i podigao arendu i preuzeo deo zemlje koju sam radio i ocekivo je zbog toga od mene batine ili da mu saspem gvozdje u niivu ko sto ovde pisu ali ja sam mu cestitao pazar pri tom je mislio da sam ja malo lud sto se ne ljutim . Neki ljudi su shvatili da ako oni rade puno zelmlje da je ceo atar njihov i svako ko bi hteo da uzme komad zemlje za sebe je uljez pa kukaju svima kako nema racuna pa je sve skupo a pojavi se neki kvadrat zemlje trk odma tamo ,cim se cuje da je neko bolestan odma eto ih ko lesinari da se ponude da rade zemlju .
Dobro. Ali šta ako na primer dodje neko?

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Onda se ponasas kao Mutinacionala. Kupujes kukuruz zoves na sve strane, kad kupis koliko si planirao, ko se javi cena je 2din manja. Umesto 500e ponudis 250e.
 
Dobro. Ali šta ako na primer dodje neko?

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Da sam resio da dam ponudu i da neko dodje platio bi ne bi se povukao sve sto obecam ja ispunim iako znam da nema tu matematike ,nisam do sad davao neke sumanute ponude za bilo sta niti sam se terao sa nekim da bi se dokazao cenim svoj novac i ne razbacujem se
 
Da sam resio da dam ponudu i da neko dodje platio bi ne bi se povukao sve sto obecam ja ispunim iako znam da nema tu matematike ,nisam do sad davao neke sumanute ponude za bilo sta niti sam se terao sa nekim da bi se dokazao cenim svoj novac i ne razbacujem se
Po meni totalno promašeno razmišljanje. Šta time dobijaš? Oni ne pristanu na 500 evra a ti da ne ispadneš ona stvar platiš i ugrobariš sam sebe... A opet ako ne platiš ispašćeš govno što si uopšte nudio toliko i to se prenese po selu pa posle nikad ni nećeš uzeti zemlje. A i izjava da si to napisao samo da zatalasaš situaciju na forumu, i to mi baš nije na mestu... Jedino delim sa tobom mišljenje da ako ima neko ko će dati više, pružiš mu ruku i kažeš svaka čast... Pa nek posle on stavi prst na čelo... Pozz

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Kod nas je neka obrnuta situacija, kada baja izađe sa većom cenom arende, da bi povećao već i onako pozamašne površine, poljoprivrednici međusobno kao krenu da ga kritikuju, a u njegovom društvu mu se uvlače u d....
 
Ti koji podizu cene arende i grabe se i otimaju za zemlju su najalaviji i najduzniji bankama i zelenasima gomilu para. Samo sto se sa njihovim "vadjenjenjem" i nas opstanak ugrozava koji gledamo da normalno radimo, normalne povrsine i bez ogromnih zaduzivanja. I naravno bez zameranja sa ljudima iz sela...
 
Nazad
Vrh