Cena ARENDE u vasem mestu???

Ne treba mesati babe i zabe!
Jedno je povrtarstvo a sasvim nesto drugo ratarstvo!
Ne radim voce i povrce ali zato znam i siguran sam da davati u ratarstvu arendu od 400 e pa cak i vise, ne da je suludo i samoubilacki nego van svake pameti!
Samo Bog zna u kavim septickim jamama se nalaze ti ljudi!
 
Код њих је прошле године родило све од жита , соје и кукуруза, ја колико сам имао по хектару они су имали по јутру. И ни не чуди окле толика јагма за земљом код њих.
 
Opruzis se koliko je jorgana dugačak i nema jeda.Ja sam pre 10-ak dana uzeo dva lanca pored mene za 350e(oba), prethodni sto je radio ga zavrnuo za pare.Ovde najvise plaćaju i obećavaju oni sto su najvise duzni.
 
Samo jedno zapažanje, orao sam dosta puta posle povrća uslužno i tu je drugi sistem naplate oranja. To radim sa njihovom naftom plus koliko se dogovorimo po jutru novaca, jer tu gde je bilo kpk navodnjavanje nema granice potrošnji. Prošle godine su u kombinatu Sloga prvi put sejali papriku, kad su krenuli da oru upregli ko i svake godine john deere 300 ks sa lemkenom 5 brazdi. Kad su došli do dela gde je bila paprika morala je peta brazda dole i orali sa 4 brazde i to na muku...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Da samo niko ne spominje da u tom Ratkovu ima puno povrtara koji su i podigli cenu arende a i niko ne spominje da pored tih 350-400evra drži i za 200-250evra, ovo ima svugde, jednostavno gleda prosek a bude tu i neplaćenih arenda samo se ćuti, pa jednu godinu plati pa sledeću da pola pa treću druga polovina i onda te vuče za nos jer nemožeš odustati zato što ti duguje ali zato kad jedan plati 350-400evra u selu onda to svi znaju, sami sebi smo mi krivi ali no.
Kod nas u selu nema povrtara da se neko bavi ozbiljnije sa tim i da uzima zemlju u zakup,sve su to vecinom slovaci iz selence koji placaju toliko...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Kod nas naterali 70 hiljada hektar drzavna zemlja 4 i 5 klase sejan kukuruz i suncukret na smenu prava botanicka basta ,nadjubrena samo ako se zec po.ro.Ja pustio buvu da mi treba 100 hektara zemlje da zaokruzim hranu za farmu da cu da placam 300 e jutro izbilo je ratno stanje svi se naostrili jedan klinac podigao na 350 e
 
Што лепо погурао кола низастрану, за годину две многи одустану и ето земље у оптицају.
 
Kaze jedan covek iz mog sela, kad vidis da neko propada ti nemoj da mu pruzis ruku i da mu pomognes nego da gurni sa nogom da propadne sto pre, jer ako mu das ruku i tebe vodi u propast

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Svi smo zakljucili da je ovo otvoreno trziste ko ponudi vise taj radi ,i ovde na forumu pa i u mom selu ,svi kukaju skupo al uzimaju i kad otmu kazu jebiga trziste e sad cemo da vidimo gde je prag ludila na leto raspisem oglas 500 e jutro pa nek plati ko moze a platice svi nece odustati
 
Ne razumem znaci trebao sam do sad da napravim deponiju lokalnim petardama po njivama jel tako vrlo zanimljivo razumevanje ,neko moze da otima a drugi da cuti
 
Svi smo zakljucili da je ovo otvoreno trziste ko ponudi vise taj radi ,i ovde na forumu pa i u mom selu ,svi kukaju skupo al uzimaju i kad otmu kazu jebiga trziste e sad cemo da vidimo gde je prag ludila na leto raspisem oglas 500 e jutro pa nek plati ko moze a platice svi nece odustati
I šta kad ti na leto dodje njih nekoliko sa ukupno 100 jutara da ti izdaju po 500 e jer sadašnji arendaš neće toliko da plati, hoćeš uzeti?
 
Ja kad bih kod mene uradio tako kao što Marko piše, prvo bih bio pljuvan na sva usta po selu, zatim bih izgubio prijatelje kolege, pa potom šećer u rezervoaru traktora, pa polupan traktor, i na kraju polupanu glavu.
 
I šta kad ti na leto dodje njih nekoliko sa ukupno 100 jutara da ti izdaju po 500 e jer sadašnji arendaš neće toliko da plati, hoćeš uzeti?
Nece se pojaviti niko ni sa jednim metrom kvadratnim do god je kredita i banki . Hteo sam malo da zatalasam forum da krene raspravka ,mene zemlja u zakup ne zanima . Radio sam zakup dok je bila podnosljiva cena oko 160 e kad je presla odusto sam pojavili se neki novi klinci platili prvo 200 pa sad i 300 i vise . Na jednom sastanku pitaju me sta cu sad kad necu da tovim ,ja im reko radicu zemlju dacete mi svako po 10 jutara zakupa i cena ne skace ili cu morati da se takmicim otice arenda na 300 e kad jedan klinac kaze dace on 350 e inace on je i podigao arendu i preuzeo deo zemlje koju sam radio i ocekivo je zbog toga od mene batine ili da mu saspem gvozdje u niivu ko sto ovde pisu ali ja sam mu cestitao pazar pri tom je mislio da sam ja malo lud sto se ne ljutim . Neki ljudi su shvatili da ako oni rade puno zelmlje da je ceo atar njihov i svako ko bi hteo da uzme komad zemlje za sebe je uljez pa kukaju svima kako nema racuna pa je sve skupo a pojavi se neki kvadrat zemlje trk odma tamo ,cim se cuje da je neko bolestan odma eto ih ko lesinari da se ponude da rade zemlju .
 
Nazad
Vrh