Cena ARENDE u vasem mestu???

Da ali ga svakako moraš overiti ili ideš na reč pa odradiš interni ugovor na parčetu papira sa dva potpisa.
 
Ako ga overis kod notara on je validan.
Moze da stoji u trezoru i dalje na vlasniku.
Kao kad baba umre, neko nasledi i ako nista ne odra naslednik u trezoru i dalje ostaje na tebi.
 
Imam u ponudi nesto vise od 1ha zemlje pored moje.Otac je izdao u zakup sinu za neki manji iznos na 5 god.Ove godine preminuo,a tu parcelu pored moje nasledila cerka.Po ugovoru jos 3 godine ima sin zakup.Ugovor overen kod notara.Sta moze u takvim slucajevima?
 
Imam u ponudi nesto vise od 1ha zemlje pored moje.Otac je izdao u zakup sinu za neki manji iznos na 5 god.Ove godine preminuo,a tu parcelu pored moje nasledila cerka.Po ugovoru jos 3 godine ima sin zakup.Ugovor overen kod notara.Sta moze u takvim slucajevima?
Да се чека да уговор истекне.
 
FL ako misliš na kupovinu te zemlje, može i sad kupovina od ćerke ali ovaj ostaje još tri godine u zakupu i tebi treba da nastavi da plaća za taj period. Mora se i on obavestiti o tome.
 
Da li u tom slucaju trenutni zakupac mora da se obavesti o prodaji te njive koju radi? Da nema mozda i on pravo prece kupovine, u odnosu na nekog treceg?
 
Paore, jel to stvarno ili - onako?
Nema pravo preče kupovine ali arenda u tom iznosu ide od sad novom vlasniku. E ako on hoće da prestane sa zakupom onda je još lakše.
 
Nazad
Vrh