Cena ARENDE u vasem mestu???

Imam ja jednu od 2.3h i jednu 1h.Ova manja ce biti posumljena, imam i blizu sela jednu od 60a i jednu od 25a bice suma.Za neke nema noramalan ulaz u njivu ili je zajebano da se udje obala ili je lug pre nje pa nemozes doci ni beracem ni kombajnom.

Jedna u brdu nagib dobar ali pun djavo neke vodurine preko cele godine blatnjava.
 
Osnovni problem u ruralnim krajevima je nedostatak otkupa ili prerade zitarica,sve se svodi na potrosnju za ishranu stoke a drzanje stoke je zahtjevan posao i tu dolazimo do zakljucka zasto je zemlja jeftina i sto je niko ne obradjuje.
Kvalitet zemljista nije presudan faktor jer se mogu pronaci kulture koje ce uz dobru agrotehniku dati prinos koji ce opravdati ulaganja

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Bili minor neki dan momci iz Velike plane, kažu oko 100e ha u zakup.. Koliko znam tamo nije veliko brdo, nit je zemlja toliko lošija, lep je to kraj... A da ne pričam kakve krave imaju...
 
Kod mene je u ravnici zakup 100 evra po hektaru. Ta je cena već godinama. Zemlja je druge klase. Najmanja parcela mi je 0.6 ha a najveća 3.3 ha. Prinosi:
Kukuruz u nekoj iole normalnoj godini od 9 do 10 t. Najmanji prinos 2017. koja je bila ekstremno sušna bio je 5 tona po ha. U kišnoj godini prebaci se lako 12-13 t.
Soja: najmanje što sam imao je te 2017. godine, bio prosek 2700 kg po ha, u normalnoj godini ide oko 3500 kg, u kišnoj 4 do 4.5 tone.

Na brdu je zakup prosek 60 evra, negde plaćam 80, a negde 50 evra, kako gde. Imam i parcela koje radim dzabe, ljudi neće da uzmu kiriju. Na tim njivama uglavnom sejem pšenicu i suncokret, nešto manje kukuruza jer on najviše omane. Pšenica je ove godine dala od 6 do blizu 8 tona, kako koja parcela. Prošle godine je prosek bio 5800 kg, pretprošle nešto preko 6000 kg po ha.
Suncokret od 3 do 3.5 tone, a dešavalo se da bude i 2.5 t. Kukuruz je rizično sejati na ovim njivama jer ako zasuši teško se može izvući 3 t po ha, a u ovakvoj godini može do vagona.
Na brdu su nešto veće parcele nego u ravnici. Većina parcela je od 1.5 do 2 ha. Najveća je 3.5 ha.

Uglavnom, na nešto više od 50 ha u zakupu imam kirije nešto manje od 4000 evra.
 
Tesko je to nama za shvatiti. Imam drugare iz okoline Loznice pa sam upoznat. Nemas parcele vece od 1-1.5ha. Njive su sve nepravilnog oblika, sa sumicama, medjama. Putevi neprohodni ili prohodni samo za fergusona. Breg, dolja. Jeste da 100e/ha zvuci dzabe ali racunaj da rodi 60-70% koliko kod nas a da su troskovi proizvodnje veci usled usitnjenosti. Tako da nema tu neke matematike.
[/QUOTE]

I nama je teško za shvatiti kako se opstane kad se plati zakup 300 evra za 0,6 hektara.
 
Kod mene je u ravnici zakup 100 evra po hektaru. Ta je cena već godinama. Zemlja je druge klase. Najmanja parcela mi je 0.6 ha a najveća 3.3 ha. Prinosi:
Kukuruz u nekoj iole normalnoj godini od 9 do 10 t. Najmanji prinos 2017. koja je bila ekstremno sušna bio je 5 tona po ha. U kišnoj godini prebaci se lako 12-13 t.
Soja: najmanje što sam imao je te 2017. godine, bio prosek 2700 kg po ha, u normalnoj godini ide oko 3500 kg, u kišnoj 4 do 4.5 tone.

Na brdu je zakup prosek 60 evra, negde plaćam 80, a negde 50 evra, kako gde. Imam i parcela koje radim dzabe, ljudi neće da uzmu kiriju. Na tim njivama uglavnom sejem pšenicu i suncokret, nešto manje kukuruza jer on najviše omane. Pšenica je ove godine dala od 6 do blizu 8 tona, kako koja parcela. Prošle godine je prosek bio 5800 kg, pretprošle nešto preko 6000 kg po ha.
Suncokret od 3 do 3.5 tone, a dešavalo se da bude i 2.5 t. Kukuruz je rizično sejati na ovim njivama jer ako zasuši teško se može izvući 3 t po ha, a u ovakvoj godini može do vagona.
Na brdu su nešto veće parcele nego u ravnici. Većina parcela je od 1.5 do 2 ha. Najveća je 3.5 ha.

Uglavnom, na nešto više od 50 ha u zakupu imam kirije nešto manje od 4000 evra.
U pa tebe bi trebalo dodatno oporezovati :D
 
Šurak i zet kažu da su prošle godine na soji imali neto zaradu 20000rsd po jutru na arendi od 320e po kj
 
Recimo ja nemam ni jednu arendu gde je cena odredena u eurima nego sve placam u zitu. Zadnje tri godine sam placao po 20 dinara ali to je bila moja dobra volja jer sam smatrao da je mala cena zita
 
Grunt ždrebna jutra.Jedan je tako došao kod drugara i nakrpio ga što mu je posejao suncokret jako gusto pa nije imao dovoljno semena. 😂
 
То ти причам сејем пролетос соју лик им 9 кј донесе 10 џакова а ишло 50 кг по кј у килу....посејем тих 10 и један мој више од пола🤣Тај увек има нај веће приносе...
 
30+metara soje po jutru moze da te usere jednom u 10 god.,a na arendi jedino ako ti je u dugogodisnjem zakupu. A na ove ardale od arende kod nas sto su im dusu izvadili sa repom je nemoguca misija.
Kod nas su cene arende od 250 pa do 300 evra.Nisam cuo da neko daje preko 300.
Uglavnom 300 daju jaci poljoprivrednici iz Kisaca, a pojavili se sad neki i iz B.Petrovca.Sad kad razmislim u mojoj ulici koja nije mala ostalo je ljudi koji rade zemlju na prste jedne ruke da ih izbrojis.Kad bolje razmislim nema niko da se bavi iskljucivo zemljoradnjom.
Mali atar i malo se zemlje radi.Najaci poljoprivrednik ima mozda 100 jutara u svom vlasnistvu.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
U nas atar i atar Glozana isto dolaze iz B.Petrovca i daju izmedju 250 i 300 e po jutru, pa cak i nekoliko godina unapred placaju. Sve su to stare gazde, sa dobrom mehanizacijom, a verovatno imaju i dosta zemlje u vlasnistvu. Ono sto rade pored mene uglavnom je zakorovljeno jer uvek kasne sa prskanjem a retko kada spartaju.
 
Nazad
Vrh