Cena šljive 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja neznam po kojoj ceni ti prodajes ali znam da si dvaput bio na more ove godine i to jedanput Italija mislim ili je more jeftino ili je kod tebe sljiva skupa:sta:
Ja bih sacekao vidim veceras da ovi malinari vataju neke veze sa EU pa bi mogli da vidimo sa njima ako to uspe kod njih da nas povezu mislim ako to funkcionise da i mi skuplje prodajemo sljivu :osmeh:
20 eurocenti je u trenutnoj situaciji mozda i realna cena za industriju:ppozdrav:
 
moje more nema soli :osmeh:, realno je sve gde proizvodjac vrati ulozeno i moze na miru da saceka sledecu sezonu e sad sto pojedini trgovci gledaju da uniste seljaka a iz razloga licnog bogacenja , mada nemoze da is covek nazove trgovcima jer da jesu nebi unistili proizvodnju koju mogu do kraja zivota da prodaju za slavu kratkog veka a sto vecina od njih radi .
mogu samo da citiram poznatog sada pokojnog kafedziju u mom kraju, koji je predao kafanu sinu i porucio mu "sine hrani kozu, ako je samo muzes ona ce da crkne"
sto se tice malinara podrzavam ih isto ko i sve poljoprivrednike i razumem ih jer znam u kakvim se ........ nalazimo ali ne mislim da nesto mogu da postignu a jos manje se nadam da ministarstvo poljoprivrede ili vlada nesto znaju da urade bar iz dosadasnje prakse svaki bolji domacin bi doneo bolje odluke i nasao bolja resenja od nasih ministara, pa ni to subvencionisanje po kilogramu voca i slicne stvari su samo trenutno brisanje problema pod tepih i ostavljanje da neko drugi vadi kestenje iz vatre. sada i kad bi neko ponudio 5 dinara da subvencionise sljivu asto nece da se dogodi , nego eto da mlatimo praznu slamu mogao bih da se kladim da bi bar tri dinara zavrsili kod trgovaca ili preradjivaca sljive

a sto se tice one koze sa pocetka price , e ona je crkla .
 
Nisu trgovci krivi nego seljak
O udruzivanju smo pricali vise puta i svi znamo kako je to kod nas nemozes da nadjes dva komsije da kupite nekoliko zajednickih prikljucaka i tako olaksas i pojeftinis proizvodnju a da nadjes coveka koji ce da te pusti da u njegovo ime pregovaras o ceni pa to je naucna fantastika :ppozdrav:
Nego kazi mi sta pricaju ovi tvoji za Timocanku?
 
Cijena nafte pa i cjelokupne proizvodnje je povećana, samim tim i niska cijena na tržištu polako popušta, ali sporo.
 
Majke mi ja sam ili glup ili lud,ako je cena stenleja na trzistu plafon 10-11 din kako mislis krcinac da je prodas po 20 naprimer.Pa ja cu imati preko 10 tona sljive i sta da radim sa njom da se pravim pametan,da pecem rakiju,ili da ostavim da pospada i istruli ili da je vozim naprimer u Sloveniju da prodam.Ulozio sam ove godine precizno 650 eura neracunjajuci moj trud i rad i jos treba da platim branje ili tresenje,svejedno.
I eto ja imam granicu ispod koje je nedam naprimer 18 din.Onda ce sva da zavrsi na zemlji neobrana i ja obro zelen bostan:ppozdrav:
 
Mirko
Ja cu javiti kad pocne otkup stenleja i koja je cena kod mene(za sad tvrde da ce biti 1:cool: pa ako ti Irig nije daleko ti dodji i pregovaraj sa otkupljivacem.
 
Kod nas je prošle godine Stenlej bio 0,25€ kg. Ove godine sve su indicije da bude ista cijena.
 
Dobra cena,kod nas prosle godine nije bilo sljiva,ni za pojesti,znaci u mom kraju nijedna.Zapazio sam da su sve cene bolje u Republici Srpskoj nego kod nas.Ovo ovde je ludilo od trzista..:ppozdrav:
 
Moje sljive na jesen dobijaju motornu teteru,Posecu kompletan vocnjak i povaditi sve do jedne.Koliko muke truda i paznje a cena 10. dinara.Neka hvala bolje da raste korov nego da se patim sa sljivom.

Neznam ja ga nemam,mislim oko 13000eura,to meni usluzno radi jedan covek.Sve hidraulicno i automacki,extra stvar ali skupa.Dodje covek sa ekipom i sve odradi 5din. po kilogramu.Ja samo odvezem na vagu gajbe.

Dati 5 dinara za berbu kad je otkupna cena 10 je van svake pameti.
 
Poslednja izmena od urednika:
takva je situacija bila pre 2 godine sa visnjom,cena je bila 12dinara a berba 9,a ove godine 100dinara
 
Kod nas ove godine cena visnje 50 maximum,ali necemo o tome da ne odemo u OFF..

Naravno da se neisplati dati 5 dinara a cena 10 na trzistu,ove godine cu berem sam sa ukucanima pa koliko naberem.
 
Moje sljive na jesen dobijaju motornu teteru,Posecu kompletan vocnjak i povaditi sve do jedne.Koliko muke truda i paznje a cena 10. dinara.Neka hvala bolje da raste korov nego da se patim sa sljivom.

Imaš moralnu podršku od mene :D ja sam nov u svemu ovome pa nisam kvalifikovan da presudim ali mislim da šljiva nikad neće biti isplativa bez uvrede ostalima...vidim koliko se zezate oko toga, ja prošlih godina trešnje nisam ni prskao pa za 3 stara drveta uzeh 300 EUR čisto...

Moj savet ti je da raskrčiš tek toliko da možeš nešto drugo tipa trešnja da posadiš, a šljivu da bereš još koju godinu dok to što posadiš ne krene da daje rod :ppozdrav:
 
Ja imam oko 40 t cacanske rodne,sve ce samo opasti jer necu da jeberem za 12 din, vadim je a boljoj ceni se ne nadam jer 7 godina imam dobar i veliki rod i nikad cena nije bila ok kad sve ukalkulisem samo vratis ulozeno,dok je ovakve drzave tako ce biti i nije mi jasno zasto u Bosni uvek imaju solidnu cenu a kod nas neko jebe seljake godinama a pricaju kako treba ulagati u agrar,STRASNO,ja sam ove godine posadio 1h maline a vidite sta se desava,nema ovde nade za one koji hoce posteno da zarade,u ovoj drzavi se moze zaraditi samo neposteno.Da smo svi slozni i da smo u mogucnosti da niko ne predaje odnosno poklanja srpsko voce drzava bi nesto i uradila a dok je siromasnih seljaka drzava ce im uzeti jos vise jer zakon navodnogtrzista je takav da veliki i bogati budu jos veci i bogatiji a siromasni jos siromasniji.
 
Majke mi ja sam ili glup ili lud,ako je cena stenleja na trzistu plafon 10-11 din kako mislis krcinac da je prodas po 20 naprimer.Pa ja cu imati preko 10 tona sljive i sta da radim sa njom da se pravim pametan,da pecem rakiju,ili da ostavim da pospada i istruli ili da je vozim naprimer u Sloveniju da prodam.Ulozio sam ove godine precizno 650 eura neracunjajuci moj trud i rad i jos treba da platim branje ili tresenje,svejedno.
I eto ja imam granicu ispod koje je nedam naprimer 18 din.Onda ce sva da zavrsi na zemlji neobrana i ja obro zelen bostan:ppozdrav:

vrlo jednostavno mirko cena stenly-a u malim gajbama od 6.5 kg je 20 dinara a kao industriska 16 dinara u gajbama od 16 kg - tresena
cena juce i danas
dok je potraznja za rodnom nikakva pa prema tome i cena
a cena od 10 -ak dinara nije da se bere za prodaju ali je jos gore ostaviti na drvetu da se neobere posebno ako pocne da truli prema tome oberes pa sve u rakiju a prodaces je ako ne sad onda za godinu dve . nekad je to bio seljaku kapital ,zlatna rezerva.
 
Nema ni od rakije nista kad je trziste puno brljuse niko nece da plati cistu rakiju a da trujem narod ne pada mi napamet.Sljiva je u Srbiji potcenjena kao i sve ostalo sto seljak prozivede.Motrna testera im sudi na jesen.Godinama cekam to nesto bolje koje ce da dodje a ono nista.Koliko sam se samo napatio da svake nedelje kosim travu, pa zalivanje prskanje rezidba, i trista cuda .Isecu ih sve do jedne i dizem ruke od te budalastine.Bolje da ladujem i odmaram se od posla da mogu uzeti novac na mom proftabilnom poslu kojim se inace bavim nego sto se akam sa poljoprivredom zarad neke tradicije i inata da mi zemlja ne bude u parlogu.
Lepo oticu na biro i prijaviti se dicu ruke od poljoprivrede, okacicu se i ja lepo drzavi na grbacu kao sto rade cigani u mom selu i zaboli me bas za muku i mucenje.Trazicu i ja socijalu , pa da vidimo samo dokle ce ova drzava tako moci da sistematski upropastava seljaka.
Mi smo budale sto dirincimo dok ojebine lade jaja i zive na nasoj muci.
 
Ljudi, idemo na ulice ne bude li 20 din. i vise, ako im se tako vise svidja. Oni izgleda to traze od nas, a i dobice! Ne zelim svoj trud da dajem drugome i punim im dzepove dok oni ispijaju kafe i ne rade nista!
 
@boban ako vec imas profitabilni posao sta ce ti sociala od drzave . sto se tice cene rakije da je jos mala mala je ali je vislja nego da dajes sljivu po 10 dinara osim toga ti prodajes svoj proizvod i koliko ga budes sam cenio cenice ga i drugi . a ko prodaje ispod cene sam je sebi kriv. shvatam da je dosta poljoprivrednika u srbiji u nevolji i da svoje proizvode prodaju ispod cene samo da dodju do malo para nadam se samo da ce im to pre ili kasnije doci u glavu koliko je to kontraproduktivno i da dokle god budu davali svoj proizvod ispod cene cena ce biti tolika kolika je . trenutna cena rakije 400 - 450 din domace ciste sljivovice bez secera . moram da kazem da je ima i po 200-250 dinara zasto je tolko jevtina nek razmisli onaj sto je kupuje
@navircom
kako mislis da se natera neko da ti plati 20 dinara za sljivu u vasem slucaju verovatno industrisku, blace je puno sljiva mahom stenly-a a 20 dinara je dobra cena ali u ovom slucaju vrlo tesko da to neko dobije. godinama ste davali sljivu jevtino nakupcima koji su je kasnije skuplje prodavali a i imate problem da vam sljiva kasnije stize zbog nadmorske visine pa uvek kasnite to jest trziste se vec zasiti , da sam na vasem mestu , ja bih se koncentrisao na kasne sorte koje bi kod vas stizale jos kasnije a na trzistu su posle prvih najskuplje zadnje sorte koje bi u hladnjacama mogle da docekaju i novu godinu
 
mi smo vec zasejali. neki razmisljaju o vadjenju, a neki sade nove zasade. ima oko 5.000.000 stabala sorte stenlej u nasoj maloj opstini. u zavisnosti ko je kako radio, takav je i plod. moje su sve mesnate i krupne(mogu i slike da postavim). stvarno je bez veze, da cena bude kao za dzanariku.
 
Ljudi ja sve u rakiju stavljam ove godine je otisla i ona stara od pre 20 godina ko med kada je probali bila je prava otimacina ko ce je uzeti.
 
Vecina njih ne razume da se otkupne cene u Srbiji razlikuju od mesta do mesta i to drasticno.Naprimer,kupina je kod mene 50 din. i otkup ide glatko a poljoprivrednici iz osecine i okoline traze cenu od 45 din.kod njih je cena kupine 30 din(bilo na TV-u juce).Cena visnje je kod mene bila 55 din. a opet u Osecini 40din,a u nekim krajevima srbije i 80 din..Cena Maline je kod mene vecinom bila 100 din.nekad i po 110,malo nesto po 85-90 pri kraju a koja je cena u arilju svi znamo.Tako je cena kod mene Stenleja 10 din.a u Pancevu 16 din.Znaci neko nekog jebe u zdrav mozak i to je to.Najaca cena sljive stenlej kod mene je bila pre 2 godine 12 din,a predhodnih 7-8 din.Znaci nema cenu i nece je imati.Ja cu je posle ove propale godine odrzavati samo za sebe i rakiju i koliko da roda,otkup me vise ne zanima!Sad ce da ide po 10 i tu joj je kraj.:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh