Cena šljive 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cena krenula 12 din za rakiju,ugovorio jedan deo danas, a 11 otkup u okolini,ali niko neda na otkup iz protesta zbog lose otkupne cene.Zovu me sada otkupljivaci i hladnjacari od jutros i mole za sljivu ali ja nedam iz principa a i zbog jadne cene od 11 din.
 
vranac, evo ja pecem od svoje rodne rakiju, ispecem ti sve na gotovo dobijes na kucnu adresu :-D

Druže od kuda ranije pečenje?

Cena krenula 12 din za rakiju,ugovorio jedan deo danas, a 11 otkup u okolini,ali niko neda na otkup iz protesta zbog lose otkupne cene.Zovu me sada otkupljivaci i hladnjacari od jutros i mole za sljivu ali ja nedam iz principa a i zbog jadne cene od 11 din.

Baš jeste.
 
Poslednja izmena od urednika:
Cena ide gore, iz dana u dan. Počeli su puštati ljude iz Srpske. Rodna je završena, Stenlej još za neki dan (što se tiče rakije).
@gačeviću, trnovače ima u Azbukovici i okolini Kosjerića, još je zelena. Ne znam da li ćeš naći tu količinu (6t) i još branu. Ti voćnjaci su desetkovani.
Jedva sam ugovorio 800-1200kg u tri domaćinstva iz Gornje Košlje. Kupiće u džakove, rakija od nje je fenomenalna.
Pozdrav.
 
Na području Banja Luke pala industrijska cijena Stenleja na 0,18-0,20€/kg zavisno od firme.

Koliko rusi plaćaju konzumni Stenlej kod vas?
 
U selu Ogladjenovac nadomak Valjeva
cacanka rodna rozana 12 din
Stenly za susaru i za rakiju u holandeze od 12 kg 12 din
pozegaca (madzarka) 15 din
jos da kazem da je stenly pri kraju vreme je uzasno sve se ubrzalo neverovatno
a bas su bile lepe prognoze sa pocetka price
 
Nisam primetio objasnjenje, cena sljiva je verujem f-co nabrano i utovareno u vozilo
A kolka bi cena bila ako bi sam brao pakovao i tovario. Znaci na stablu...
Sljive za rakiju.
 
Ja zavrsio sa stenlejem,u pocetku 10-11din. a na kraju zavrseno sa 12din.sve za rakiju.Cena nikad bolja!::novac::::samo bes::
 
U toku pregovori za Stenlej, izvoz za Njemačku po cijeni 0,22€/kg. (ambalaža i prevoz objezbjeđeni od kupca).
 
Kod nas otkup nije ni poceo. Najavljena cena 12 din., 8 din. podbir u gajbe(za rakiju) koga je bilo malo i sada se stalo. Sljiva na drvetu je mahom jos zelena.
-Naime, kupio sam pre neki dan u marketu suvu sljivu stenlej u pakovanju od 250gr za 150 din(znaci 1 kg/6 evra) a ovo je 0,08-0,12 evra. Razumem ja zaradu hladnjicara, troskove struje, transporta, a zatim opet dalje pakovanja... ali obican seljak nema racunice po ovoj ceni. Sljiva je podcenjena.
-Recimo: 300kg*8 din. = 2400 din.
300kg = 2 kazana rakije = 25 litra ljute * 300 din/l = 7500 din. sledi ==> kopanje bazena i sve u rakiju! ;)
 
Kod mene je stenlej zavrsen prodao sam sve sa stabla kao konzumnu za 18 dinara, a cacanku rodnu sam prodao za rakiju otreseno po 10 dinara.
 
Stanje u okolini Niša

U Svrljigu ( okolina Niša), stenlej i rodna još uvek nisu za berbu, biće za neki dan a otkupa skoro i da nema, pominju se negde oko 12 din. Lepoticu nisam prodao na gajbu jer sam imao malo a nigde u blizini Tj. od Niša do Blaca i Brusa nisam našao nikog ko bi je kupovao, pa je ovih dana skupljam za rakiju-taman je usladila i odmeknula pa će biti dobra rakija . A i poručio sam nov kazan pa ima da se peče jer kao što rekoh ovde će sve u rakiju, nažalost.
 
na jugu niko ne vrsi otkup to nam je najveci problem, ja planiram veci zasad lepotice i rane al kad dodje na rod nadam se da cu imati gde da ih prodam
 
Kod mene u RS cjena cacanke sljive za rakiju je 25 eura za 100kg.Svi sto su imali sljiva su prodali.Cjena vise nego odlicna ...
 
na jugu i okolini Blaca ce poceti otkup ali najvise po 13 din,mozda i manje,sve hladnjace su pune sa sljivom tako da ce na jugu biti problema,jer ce se veoma brzo zadovoljiti kapaciteti susara jer je u okolini Blaca i Prokuplja sljiva dobro rodila. Sada ce samo prodati oni koji imaju extra kvalitet,ostali ce sljivu davati po 8 din za rakiju i to ukoliko Bosanci jos budu zainteresovani. Ukoliko padne kisa sve ce sljive odjednom sazreti i doci ce do zagusenja i prestanka otupa. Nemojte se nadati nekoj ceni jer je veoma velika ponuda a samo 3 kupca ce kupovati sljivu u okolini Blaca.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh