Case

Evo ga moj nema tih problema što si naveo,spava zimski san a ja sam ga pokrio da ne zebe.:ppozdrav:
img3162.jpg

img3163.jpg
 
uske gume su za 95 znaci nemoze da seje sa njegovim

- - - - - - - - - -

uske gume su za 95 znaci nemoze da seje sa njegovim
 
Na 50 cm nikako sa njegovim točkovima.Njegovi original su Kleber 480/70-34 zadnje.A ovi uzani su 13.6-38.Samo skinem original i stavljam ove uzane,prednje samo promenim strane i dobijem tačno 200 cm raspon točkova i napred i nazad u roku od 45 minuta.Tako je sve namešteno da posle setve ide i u prskanje i u međurednu kultivaciju soje,a kukuruze prskam s njim tako da uzmem tri reda ispod traktora.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Za te pare nema više,kupljeni su polovne felne od IMT-Torpedo i kupio nove gume pre osam godina.Trenutne cene neznam ni felne ni gume.
 
od skoro imam 95 jx 3.9l 4000rc 2005 god kupiom sam ga iz jedne firme radio je transport traktor mi je original yto sa par kozmetickih razlika: zadnji most na yto su planetarni reduktori dok na case su sunke ,mehanicki shafl levom rukom dok yto 904 na rucici reduktora desnom rukom ,kontrolna tabla , turbo dok na yto postoji turbo verzija ali se retko uvoze valjda zbog problema,yto ima pomocnin hidraulicni cilindar a case nema, probleme sa kvacilom imaju oba cak in sa or luk keramickim sa 8 peraja na mom case dosta curi ulje dok je kinez {2000rc}suv ima li neko slicno misljenje

objasni mi ovo molim te, otkud case ima nesto zajednicko sa kineskim ytom?
 
Zato što ovaj Case JX 95 nema nikakve veze sa Case IH,motor je Iveco italija,u tursku se sklapa,od turskih i sam bog zna kojih delova.Turski je akumlator,lampe,ležajevi,itd.,a kinezi su poznati po kopiranju i ja sve mislim da je milinkodrpic u pravu.Pašu i točkovi i prednji i zadnji jedan na jedan sa Case na YTO,i ja sam ih merkao mogli bi da sastavimo i motor od Case sa YTO zvonom i menjačem u svaku moguću kombinaciju.Prednji most je isti,hidraulika je jako slična,oba dva traktora imaju za brzo spuštanje na blatobranima na sajlu,uključivanje prednje vuče,blokada diferencijala,itd. Ma jako puno sličnosti da ne poveruješ...:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Yto je kupio licencu od fiat-a, a new holland i case su negde oko 2000. godine se spojili u CNH, ciji je vlasnik Fiat. Iveco motori su ogranak takodje fiata. Tako da te slicnosti izmedju case jx i yto nisu ni malo slucajne.
 
ja imam case a radim s drugar yto koji ok kojem sam pisao oba sam detaljno pregledao i razlike su kako sam napisao kozmeticke , vreme ce pokazati dali je razlika i kvalitetu ali resenja indenticna ima + i - ina jednoj i na drugoj strani npr" kinez je tezi ,pojacana hidraulika,duplo manje para, krovni prozor, case ima turbo pa je tisi ima onu taster na hidraulici >mehanicki> gume su mu good year i to j e to kazem da je tehnologija na istom nivou cak kinez cinimise ima vise snage uz istu potrosnju i na jednom i drugom zajebava kvacilo i ugradjuje se identicno kvacilo ima jos razlika ali su na nivou kao imt i rakovica
 
Case nemoš usporedit s yto.
A case jx i nije neki traktor dok ovi drugi su strojevi sve ovisi o modelu i cijeni.
 
Poslednja izmena:
Koji je to model Case traktora ?

Krivo sam napisao .
Meni je brao kuruz s case 4220 traktor je strava za raditi.
Nemože se to s kinezom usporediti ima sati i sati samo piči.
Budem li jednom u prilici slikat cu ga.
Prije je taj čovjek imao zetora turbo pa je prešao na case i rekao da je razlika dan i noć.
 
veliki case su druga prica ovde se radi o dva traktora istog ranga. moje misljenje je da su 70% identicni moguce da ce case duze raditi ali ce zato svaki remont na njemu kostati kao 4 takva re4monta na yto ja isto tako mislim da svaka fambrika traktora na svetu moze da napravi dobar traktor do 100 ks problemi nastaju kada se predje ta granica . svi znamo da je imt dosta dobar do modela590 vec 5100 nije dobar ja sam imao4 kom. pa znama a kako snaga raste tu padaju i poznatiji proizvodjaci pa je tako i jd imao problema sa zglobnim traktorom koji nije nista bolje prosao nego imt kamila u tim eksperimentima najbolji je bio kirovec u to vreme i najduze se koristio odoh ja u offffft
 
veliki case su druga prica ovde se radi o dva traktora istog ranga. moje misljenje je da su 70% identicni moguce da ce case duze raditi ali ce zato svaki remont na njemu kostati kao 4 takva re4monta na yto ja isto tako mislim da svaka fambrika traktora na svetu moze da napravi dobar traktor do 100 ks problemi nastaju kada se predje ta granica . svi znamo da je imt dosta dobar do modela590 vec 5100 nije dobar ja sam imao4 kom. pa znama a kako snaga raste tu padaju i poznatiji proizvodjaci pa je tako i jd imao problema sa zglobnim traktorom koji nije nista bolje prosao nego imt kamila u tim eksperimentima najbolji je bio kirovec u to vreme i najduze se koristio odoh ja u offffft
 
Nazad
Vrh