Case

nije to hehehe,meni pricas o cemu sanjam,a vidi tebe.......ja jos nemam case u avataru:osmeh:
 
Sve funkcioniše po principu novo za staro. Ima još jedan video koji nisam stavio u kojem se to objašnjava. Naime, svako ko uzme jedan "refurbished" dio (što bi mi rekli, remontovan ali tako da se dovodi u stanje ekvivivalentno onom kada je bio nov novcat) mora da pošalje fabrici svoj stari dio ali isti takav, dakle ne noviju ili stariju varijantu. U osnovi, ne dobijaš svoj dio (nisam siguran kako to funkcioniše za motore, njih nisu spominjali u tom videu, samo sitnije dijelove) već isti takav remontovan a oni tvoj sredjuju i prodaju ga sledećoj mušteriji. Odličan sistem koji funkcioniše kao dio CASE kompanije. Sve u svemu, ostao sam bez riječi kada sam vidio i čuo na kojem se tu nivou radi. U jednom trenutku, inženjer čak kaže da se motor, kada ga oni srede, ne može nikako razlikovati od potpuno novog.
 
Malo pojasnjenje sta nam se desilo:
Nakon 10 godina uspešnog poslovanja na tržistu Republike Srbije, deo VAIT d.o.o. je preuzet od strane
TITAN Machinery, američka kompanija koja se kotira na NASDAQ (njujorškoj) berzi. Ona će nastaviti
zastupanje CASE IH opreme ali sada zahvaljujuci visegodisnjem iskustvu i snazi TITAN Machinery, s jos
boljom ponudom opreme, delova i jos boljim servisom. Dve privredne aktivnosti u dosadašnjoj kompaniji
su odvojene i obavljaće se u dve nezavisne firme počev od 12. decembra 2012 godine.
TITAN Machinery će preuzeti kompletnu brigu o do sada prodatim mašinama i sve obaveze po garantnim
rokovima kao i servisiranju poljoprivredne mahanizacije distribuirane od strane VAIT d.o.o. Novi Sad.
Cilj novog vlasnika TITAN Machinery USA, je da unapredi delatnost, proširi ponudu i podigne standarde
na polju vrhunske poljoprivredne mehanizacije.
 
Hvala na odgovoru,nego nisi nam rekao sta nastavlja da radi druga privredna aktivnost-Vait d.o.o jer ce nam i to biti interesantno?
 
Malo pojasnjenje sta nam se desilo:
Nakon 10 godina uspešnog poslovanja na tržistu Republike Srbije, deo VAIT d.o.o. je preuzet od strane
TITAN Machinery, američka kompanija koja se kotira na NASDAQ (njujorškoj) berzi. Ona će nastaviti
zastupanje CASE IH opreme ali sada zahvaljujuci visegodisnjem iskustvu i snazi TITAN Machinery, s jos
boljom ponudom opreme, delova i jos boljim servisom.
Firma vam je malo jaca a za servis da ne spominjem pokazali ste se na Case-u iz mog mesta.
 
Kolega ima jx 95 koji posle pet godina koriscenja ima nepinih 1000 sati dakle traktor ne radi puno. Prosle jeseni mu se pojavio problem da mu hidraulik kada je podignuta bilo kakva masina koja je prikljucena za traktor jednostavno "cupka" trza. Traktor su servisirali iskljucivo ovlasceni serviseri iz Vait-a celo vreme. Posto nije hteo sada da doceka prolece tako da hidraulik trza pozvao je Titan Masineri da izadju i da naprave traktor (naravno o njegovom trosku posto traktor nije vise u garantnom roku). Posle par nedelja su dosli,poceli da rastavljaju traktor i rastavili ga i konstatovali su kvar na hidraulicnom cilindru u sistemu(klip hidraulike) po njihovim recima traktor je povukao "spen" iz prikolice. Dok su rastavljali traktor toliko su bili "STRUCNI" da su uspeli da polome sofersajbnu prilikom podizanja kabine. Hidraulicni cilindar kosta kod njih 85000 hiljada dinara,a soferka 73000 hiljade izlazak na teren do Bezdana 13000 hiljada dinara. Posto su zajebali stvar sa soferkom,ponudili su coveku da bira sta zeli da mu se uracuna u garantni rok,on je izabrao klip. Covek ih vija telefonom kada ce doci opet da zavrse traktor oni se ne javjaju na tel,kada su se javili onda su poceli da pricaju neku pricu kako oni nemaju jos neki kod za nabavku delova i sta ti ja znam. Toliko o ozbiljnosti firme "Titan Maschinery". Jedne prilike sam bio po originalni filter za ulje za taj traktor,kod njuh u firmi,stajao sam tamo u kancelariji celih 20 minuta,niko mi nije rekao dobar dan.
 
Kolega ima jx 95 koji posle pet godina koriscenja ima nepinih 1000 sati dakle traktor ne radi puno. Prosle jeseni mu se pojavio problem da mu hidraulik kada je podignuta bilo kakva masina koja je prikljucena za traktor jednostavno "cupka" trza. Traktor su servisirali iskljucivo ovlasceni serviseri iz Vait-a celo vreme. Posto nije hteo sada da doceka prolece tako da hidraulik trza pozvao je Titan Masineri da izadju i da naprave traktor (naravno o njegovom trosku posto traktor nije vise u garantnom roku). Posle par nedelja su dosli,poceli da rastavljaju traktor i rastavili ga i konstatovali su kvar na hidraulicnom cilindru u sistemu(klip hidraulike) po njihovim recima traktor je povukao "spen" iz prikolice. Dok su rastavljali traktor toliko su bili "STRUCNI" da su uspeli da polome sofersajbnu prilikom podizanja kabine. Hidraulicni cilindar kosta kod njih 85000 hiljada dinara,a soferka 73000 hiljade izlazak na teren do Bezdana 13000 hiljada dinara. Posto su zajebali stvar sa soferkom,ponudili su coveku da bira sta zeli da mu se uracuna u garantni rok,on je izabrao klip. Covek ih vija telefonom kada ce doci opet da zavrse traktor oni se ne javjaju na tel,kada su se javili onda su poceli da pricaju neku pricu kako oni nemaju jos neki kod za nabavku delova i sta ti ja znam. Toliko o ozbiljnosti firme "Titan Maschinery". Jedne prilike sam bio po originalni filter za ulje za taj traktor,kod njuh u firmi,stajao sam tamo u kancelariji celih 20 minuta,niko mi nije rekao dobar dan.

sta reci? koju posluku porati? :D ... nego mene zanima dali je i servisni tim promenjen ili je ostao isti?
 
Treba nam vise ovakvih iskustava iz prve ruke, a mozda bi mogla i neka tema da se otvori s ovakvom tematikom, za sve traktore. Inace velika sramota za ovakvog proizvodjaca.
 
Po meni nije to sramota proizvođača već ovlašćenih servisera.Danas svaki kurta i murta nabace prsluk sa logom i teraj.Ko ih samo zapošljava i po kom kriterijumu nije mi jasno.
 
Pa kurtu i murtu je neko tamo zaposlio, kao sto kazes ne moze da dodje lik , obuce prsluk i kaze sad cu ja da budem serviser. U velikoj firmi se mora obracati paznja na detalje, jer oni donose kupce ili ih odbijaju.
 
od skoro imam 95 jx 3.9l 4000rc 2005 god kupiom sam ga iz jedne firme radio je transport traktor mi je original yto sa par kozmetickih razlika: zadnji most na yto su planetarni reduktori dok na case su sunke ,mehanicki shafl levom rukom dok yto 904 na rucici reduktora desnom rukom ,kontrolna tabla , turbo dok na yto postoji turbo verzija ali se retko uvoze valjda zbog problema,yto ima pomocnin hidraulicni cilindar a case nema, probleme sa kvacilom imaju oba cak in sa or luk keramickim sa 8 peraja na mom case dosta curi ulje dok je kinez {2000rc}suv ima li neko slicno misljenje
 
Nazad
Vrh